Pēdējā laikā publiskajā telpā var lasīt visdažādākos viedokļus par Latvijas Nacionālo operu (LNO), taču par operu būtu jārunā tiem, kas to tiešām apmeklē, bet tie, kas to nedara, labāk lai paklusē, aģentūrai LETA pauda Reformu partijas valdes loceklis Valdis Zatlers.
Viņš atzina, ka augsti vērtē LNO un ne tikai tāpēc, ka bieži apmeklē LNO izrādes, bet arī tādēļ, ka opera mākslinieciskajā līmenī ir daudz sasniegusi.
"Opera zināmā mērā ir arī mūsu valsts vizītkarte, un mums tā arī pret to ir jāizturas. Mēs esam tāda tauta, kas kultūrai piešķir ļoti svarīgu nozīmi. Mums kultūra ir svarīga identitātes sastāvdaļa," sacīja Zatlers. Viņš piebilda, ka cilvēki iet uz operu, lai baudītu mākslu, kas ir uz skatuves, taču šo mākslu rada ne tikai tie mākslinieki, kas atrodas uz skatuves, bet arī aizskatuves darbinieki, un par savu veikumu "viņi visi būtu jānēsā uz rokām".
Lai varētu paust kādu viedokli, būtu jāmeklē atbildes pēc vairākiem kritērijiem. Viens no tiem ir operas mākslinieciskais līmenis, proti, vai tas ir audzis vai pazeminājies, bet otrs kritērijs ir apmeklētība. "Apmeklējot operu ne tikai pirmizrāžu laikā, bet arī izrādes, kur biļetes ir par pazeminātu cenu, esmu novērojis, ka operas zāle ir piepildīta. Cilvēkiem tie ir svētki," pauda Zatlers.
Viņš minēja, ka patlaban notiekošais ap operu un tās vadību ir tas pats, kad kāzās kāds izdara kaut ko tādu, ka visiem ir sabojāti svētki. Viņš aicina lepoties ar operas sasniegumiem, piebilstot, ka LNO nekad nebūs Metropolitēna opera.
Jau ziņots, ka pēdējās dienās kultūras nozarē valda domstarpības par kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) atbilstību amatam. Domstarpības kultūras nozarē publiski kļuva redzamas pēc tam, kad Jaunzeme-Grende pretēji konkursa komisijas rekomendācijai atteicās iekļaut valdes sastāvā līdzšinējo LNO direktoru Andreju Žagaru. Pēc šī ministres lēmuma izskanējušas prasības pēc viņas demisijas.
Savukārt Jaunzeme-Grende prasībai par demisiju neredz nevienu pamatotu argumentu, - to viņa sacīja telefonsarunā ar LTV raidījumu "Rīta Panorāma".