Ceturtdien, 21.augustā, kultūras vasarnīcā "Esplanādē 2014" plkst. 22 un plkst. 24 noslēgsies režisores Ilonas Brūveres veidotās brīvdabas izrādes "Dāmu paradīze", šonedēļ stāstot par pagājušā gadsimta astoņdesmit un deviņdesmito gadu ainiņām no Eiropas modes vēstures lappusēm. Izrāžu starplaikā skatītājus gaida muzikāls pārsteigums. Ieeja bezmaksas, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.
Pēc svinga piepildītajiem sešdesmitajiem un trakajiem septiņdesmitajiem, astoņdesmitie gadi sākas ar naudas pelnīšanas kultu un neinteresēšanos par politiku. Astoņdesmitie Eiropas mode ir kontrastu laiks, kad plaisa starp bagātajiem un tiem, kam nepieder nekas, kļūst aizvien lielāka. Un tomēr - neviens vairs nekautrējas piederēt patērētāju sabiedrībai un visi pērk cik vien jaudas. Laulības dzīve, kas pēdējo divdesmit gadu laikā bija atzīta par vecmodīgu, atgūst pašvērtību.
Jaunās modes simbols ir jupijs - jauns pilsētnieks, iespējams neprecējies, strādā bankā, advokātu birojā vai medijos. Vīriešu kārtas jupijs nēsā divrindu Armani, Hugo Boss vai Ralph Lauren uzvalku ar izteiktu plecu daļu un milzīgiem polsteriem. Lai gan Armani uzvalki piedod apģērbam vīrišķīgu rakstura līniju, desmitgades mode vīriešiem rada izteikti sievišķīgu iespaidu. Audumi ir mīksti un slīdoši, ādas materiāla kaklasaites šauras, kurpes košas. Vīrieši beidzot var atļauties nēsāt spilgtas krāsas.