Boriss Bērziņš. Portrets ar vainagu. 20. gs. 80.–90. gadi. Papīrs, lodīšu pildspalva. LNMM kolekcija. Foto: Normunds Brasliņš

Ceturtdien, 8.janvārī, plkst.17.30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26) aicina uz sesto tikšanos vakaru ciklā "Meistari par klasiķiem". Par gleznotāja Borisa Bērziņa radošo mantojumu un vecmeistaru lomu viņa daiļradē stāstīs mākslas zinātniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Borisa Bērziņa kolekcijas glabātāja Gundega Cēbere.

Vecmeistaru mākslas pieredze izcilajam latviešu gleznotājam Borisam Bērziņam (1930-2002) bija nozīmīga visu radošo mūžu - sākot ar mācībām Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā, kur viņš apguva dažādu materiālu izmantošanu.

Jau tolaik topošo mākslinieku ar savu dziļumu un izsmalcināto greznību apbūra bronzējumi fresku glezniecībā. Vēlāk Bērziņš devās ceļojumos uz Beļģiju, Nīderlandi un Itāliju, kur muzejos tika pētīti seno mākslas darbu oriģināli, lielāku uzmanību pievēršot tonālās glezniecības izmantojuma iespējām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!