Telpu atbrīvošanas termiņš ir beidzies, bet koncertzāle 'Rīga' joprojām darbojas LZA
Foto: LETA

Beidzoties termiņam, kurā Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) producentam Jurim Milleram deva laiku, lai atbrīvotu LZA telpas, nekas neliecina, ka telpu atbrīvošana notiks.

Koncertzāle "Rīga" LZA telpas neplāno pamest un iecerētie pasākumi, tostarp koncertzāles gada jubilejas pasākums, kas plānots 20.septembrī, notiks.

Millers LZA telpas neplāno pamest, jo nepiekrīt LZA vienpusējai līguma izbeigšanai. Viņš stāstīja, ka no savas puses piedāvājis LZA pagaidu noregulējumu, kas būtu spēkā līdz tiesas spriedumam, taču LZA šādam piedāvājumam nav piekritusi.

Producents uzsvēra, ka LZA ar savu rīcību viņam radījusi jau aptuveni 60 000 eiro lielus zaudējumus, kas radušies atcelto vai pārcelto pasākumu dēļ. Tāpat Millers uzsvēra, ka nesaskaņu dēļ ir vērojams biļešu pirkšanas kritums, kā arī cilvēki vairāk izvēlas biļetes rezervēt, apmaksu veicot vēlāk.

"Ja LZA prettiesiskas rīcības dēļ cietīs kaut viens pasākums, tad LZA būs ne tikai finansiāli atbildīga, bet arī personiski par to atbildēs visi LZA valdes locekļi," akcentēja Millers. Viņš ir pārliecināts, ka LZA piesaistītais advokāts Sergejs Rudāns darbojas kādas trešās institūcijas interesēs, nevis LZA un valsts interesēs, jo juridiskā slēdziena sagatavošanu, uz kura balstās koncertzāles "Rīga" izlikšana no telpām, apmaksājusi nevis LZA, bet sponsori.

Millers vērsies arī Zvērinātu advokātu padomē ar lūgumu izvērtēt Rudāna rīcību.

Kā ziņots, LZA deva koncertzālei "Rīga" laiku līdz 15.septembrim telpu labprātīgai atbrīvošanai, taču Millers uzskata, ka LZA pārkāpj Latvijas normatīvos aktus, tāpēc viņš sola, ka koncertzāle paliks LZA telpās. Ja LZA vēlas lauzt līgumu, tad tai ir jāvēršas tiesā kā jebkurā situācijā, kad līgumu vēlas lauzt viena no tajā iesaistītajām pusēm, norāda Millers.

Kā iepriekš skaidroja LZA pilnvarotais advokāts Sergejs Rudāns, koncertzāle "Rīga" nemaksā nomas maksu kopš 2015.gada marta un ir izveidojies parāds aptuveni 58 000 eiro apmērā. Viņš uzsvēris, ka ar 31.augustu LZA izbeidza nomas līgumu ar koncertzāli "Rīga". Tas nozīmē, ka, sākot ar šī gada 1.septembri, koncertzāle nav tiesīga izmantot LZA telpas komercdarbības veikšanai, tostarp rīkot jebkāda veida pasākumus.

2015.gada sākumā LZA esot arī cēlusi prasību tiesā pret koncertzāli par parāda un kavējuma procentu piedziņu 66 883 eiro apmērā. Šajā summā nav iekļauta nomas maksa par augustu. Patlaban LZA neesot pamata uzskatīt, ka strīdu būtu iespējams atrisināt ārpustiesas kārtībā.

Jau ziņots, ka, konfliktam attīstoties, Millers vērsies Valsts policijā ar lūgumu izvērtēt iespējamu noziedzīgu nodarījumu pret viņu pēc Krimināllikuma 157.panta par neslavas celšanu. Otrs iemesls, kāpēc Millers vērsies policijā, ir koncertzālei "Rīga" izteiktie apvainojumi 246 radiatoru zādzībā. Viņš sacīja, ka LZA nav nekādu pierādījumu, ka šādi radiatori vispār koncertzāles telpās būtu bijuši.

Millera iesniegumu ar lūgumu izvērtēt iespējamu noziedzīgu nodarījumu pazīmes saistībā ar koncertzāles nomu ir saņēmis arī KNAB. Toties Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa ierosinājusi lietu pret LZA par tās nosūtītās līguma uzteikuma vēstules atzīšanu par prettiesisku.

Koncertzāle "Rīga" LZA telpās tika atklāta pagājušā gada 20.septembrī. Koncertzāles veidošanu, slēdzot līgumu ar Milleru uz desmit gadiem, kā arī norādot, ka LZA šī zāles rekonstrukcija ir nepieciešama, atbalstīja LZA prezidents Ojārs Spārītis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!