Ar Ivaram Vīgneram veltītu koncertu svētdien koncertzāle "Rīga" atzīmēja viena gada jubilejas svinības, taču konfilkts ar LZA joprojām turpinās.
LZA prezidents Ojārs Spārītis portālam "Delfi" par notikušo koncertu nesniedza komentārus, norādot, ka "neko par to nezin".
"Uz šī vakara koncertu nav pārdotas daudz biļetes. Taču uzskatām, ka tas ir saistīts ar līdz šim veikto LZA antireklāmas kampaņu. Pārdoto un nepārdoto biļešu apjomu noskaidrosim tuvākajās dienās. Iespējams, tas būs pamats prasībai par zaudējumu radīšanu koncertzālei "Rīga"," pirms koncerta atzīmēja koncertzāles "Rīga" valdes priekšsēdētājs Juris Millers.
Pēc koncerta par notikušo Millers medijiem izsūtītā paziņojumā stāsta: "Protams, to apmeklēja būtiski mazāks skatītāju skaits, jo daudzi bija pakļāvušies advokāta Sergeja Rudāna izplatītajiem meliem un neriskēja svētdien doties uz koncertzāli. Varu vēlreiz apliecināt, ka līdz tiesas spriedumam ne LZA, nedz tās advokātam Sergejam Rudānam nav tiesību ietekmēt koncertzāles darbību un visi tajā plānotie pasākumi notiks. Aicinu cilvēkus nebaidīties un droši iegādāties biļetes uz visiem koncertzālē plānotajiem pasākumime un it īpaši - uz Latvijas Jaunatnes teātra izrādēm."
Jubilejas koncertā skanēja Vīgnera populārākie hiti Ojāra Grinberga, Ingus Pētersona, Žorža Siksnas, Ērika Kamerūta, Gintas Krievkalnes un Jura Vizbuļa izpildījumā. Par koncerta muzikālo noformējumu rūpējās Kristaps Krievkalns un viņa mūziķi.
Kā ziņots, LZA deva koncertzālei "Rīga" laiku līdz 15. septembrim telpu labprātīgai atbrīvošanai, taču Millers uzskata, ka LZA pārkāpj Latvijas normatīvos aktus, tāpēc viņš sola, ka koncertzāle paliks LZA telpās. Ja LZA vēlas lauzt līgumu, tad tai ir jāvēršas tiesā kā jebkurā situācijā, kad līgumu vēlas lauzt viena no tajā iesaistītajām pusēm, norāda Millers.
Kā skaidroja LZA pilnvarotais advokāts Sergejs Rudāns, koncertzāle "Rīga" nemaksā nomas maksu kopš 2015. gada marta un ir izveidojies parāds aptuveni 58 000 eiro apmērā. Viņš uzsvēris, ka ar 31. augustu LZA izbeidza nomas līgumu ar koncertzāli "Rīga". Tas nozīmē, ka, sākot ar šī gada 1. septembri, koncertzāle nav tiesīga izmantot LZA telpas komercdarbības veikšanai, tostarp rīkot jebkāda veida pasākumus.
2015. gada sākumā LZA esot arī cēlusi prasību tiesā pret koncertzāli par parāda un kavējuma procentu piedziņu 66 883 eiro apmērā. Šajā summā nav iekļauta nomas maksa par augustu. Patlaban LZA neesot pamata uzskatīt, ka strīdu būtu iespējams atrisināt ārpustiesas kārtībā.
Jau ziņots, ka, konfliktam attīstoties, Millers vērsies Valsts policijā ar lūgumu izvērtēt iespējamu noziedzīgu nodarījumu pret viņu pēc Krimināllikuma 157.panta par neslavas celšanu. Otrs iemesls, kāpēc Millers vērsies policijā, ir koncertzālei "Rīga" izteiktie apvainojumi 246 radiatoru zādzībā. Viņš sacīja, ka LZA nav nekādu pierādījumu, ka šādi radiatori vispār koncertzāles telpās būtu bijuši.
Millera iesniegumu ar lūgumu izvērtēt iespējamu noziedzīgu nodarījumu pazīmes saistībā ar koncertzāles nomu ir saņēmis arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Toties Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa ierosinājusi lietu pret LZA par tās nosūtītās līguma uzteikuma vēstules atzīšanu par prettiesisku.
Koncertzāle "Rīga" LZA telpās tika atklāta pagājušā gada 20. septembrī. Koncertzāles veidošanu, slēdzot līgumu ar Milleru uz desmit gadiem, kā arī norādot, ka LZA šī zāles rekonstrukcija ir nepieciešama, atbalstīja LZA prezidents Ojārs Spārītis.