Foto: LETA
"Patiešām, slikta gaume ir visbriesmīgākā lieta pasaulē! Jo gaume saistīta ar to, kādā veidā tu uztver realitāti, kā tu mācies saredzēt, sadzirdēt, uztvert, klasificēt, izkopt kādas lietas," saka mācītājs Juris Rubenis. Viņš Latvijas Radio 3 "Klasika" raidījumā "Tīrkultūra" dalās pārdomās arī par dvēseli, kas pieprasa plašāku, dziļāku dzīvi, mūziku kā smalku procesu iekustinātāju un tik svarīgo kvalitatīvo klusumu. Saruna ar Juri Rubeni ir raidījuma "Tīrkultūra" dāvana klausītājiem Lieldienās. Sadarbībā ar Latvijas Radio piedāvājam to noklausīties arī "Delfi" lasītājiem.

"Varbūt izklausīsies totāli nepopulāri vai dīvaini, bet, manuprāt, ar īstu mākslu vai mūziku ir tā: lai varētu uztvert kāda skaņdarba vai mākslas darba dziļumu, tev vēl un vēlreiz pie šī darba jāatgriežas. Jā, es varu pavirši noklausīties simttūkstoš skaņdarbu un saņemt apaļu nulli. Jo mana uzmanība pārslēdzas uz nākamo, nākamo, nākamo. Bet varu arī ļoti rūpīgi noklausīties 30 darbus. Un iespējams, ka saņemšu no tiem daudz vairāk, nekā pavirši pārslīdot pāri tūkstošiem," saka Juris Rubenis.

Viņš atminas: "Bija tāds periods manā jaunībā, padomju režīma apstākļos, kad labas grāmatas bija milzīgs deficīts. Bija tādas, kuras kā kontrabandu veda cilvēki no ārzemēm. Sevišķi garīgas grāmatas. Viņi riskēja, bet ieveda. Labās grāmatas bija ierobežotā apjomā, un kas notika? Tu šo labo grāmatu izlasīji, pārdomāji un ļoti pamatīgi apstrādāji. Iespējams, ka tas tā ir – ka vienu labu grāmatu izlasot vairākas reizes, iegūsti savai izaugsmei daudz vairāk, nekā izlasot 50 grāmatu. Tieši tāpat kā ar mūziku!"

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!