1974. gadā Mihails Barišņikovs viesizrāžu laikā palika Toronto, pēcāk pārsteidzot pasauli ar paziņojumu par bēgšanu no Padomju Savienības un politiskā patvēruma lūgšanu Kanādā. Nu savā 70. dzimšanas dienā viņš ir atgriezies zīmīgajā vietā ar nu jau teju leģendāro Alvja Hermaņa izrādi "Brodskis/Barišņikovs", kas ir veltījums krievu dzejniekam un Nobela prēmijas laureātam Josifam Brodskim. Abus dižgarus, kuri Padomju Savienībā nespēja rast savu vietu, lai realizētos un pilnveidotos, vienoja arīdzan cieša un patiesa draudzība, kas ilga līdz pat dzejnieka mūža beigām.
"Mēs ar viņu tiekamies diezgan bieži – vienkārši tāpēc, ka viņš ir absolūti satriecošs cilvēks. Cilvēks ar pārsteidzošu prātu un intuīciju... Viņš uz mani atstāja – un turpina atstāt – kolosālu iespaidu. Turklāt nebūt savu dejošanas prasmju dēļ, jo es šajā jomā neesmu nekāds speciālists. Visupirms sava absolūti neticamā dabīgā intelekta dēļ. Pret cilvēkiem, kuri ir jaunāki par mani, es izturos, kā lai to pasaka? Nu, kā vecāko klašu skolnieki izturas pret sagatavošanās klašu skolniekiem? Skatās caur pirkstiem, ja? Bet Barišņikovs ir 10 gadus par mani ir jaunāks. Taču viņš ir absolūti unikāla būtne. Barišņikovs ir dzimis vienā dienā ar Volfgangu Amadeju Mocartu. Es domāju, ka viņiem ir daudz kopīga," savās atmiņās savulaik rakstīja Brodskis.
Mihails Barišņikovs dzimis 1948. gada 27. janvārī Rīgā, padomju armijas virsnieka ģimenē. Ar mākslas pasauli viņu iepazīstināja māte, atklājot mūzikas skaistumu un aizvedot uz Rīgas Horeogrāfijas skolu pie pasniedzējiem Ņinas Ļeontjevas un Jura Kaprāļa, kur tika likti pamati viņa lieliskajai baleta tehnikai.