Pirmajā biļešu tirdzniecības dienā uz Dziesmu un deju svētkiem (līdz pulksten 20.15) bija iegādātas 81309 biļetes, kas kopā veido 86% no kopējā biļešu skaita, kas ir pieejamas publiskā tirdzniecībā, portālu "Delfi" informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Inga Vasiļjeva.
Publiskā tirdzniecībā 3. martā tika nodots 95 250 biļešu uz Dziesmu un deju svētku 19 maksas pasākumiem. Šobrīd izpārdotas biļetes uz Noslēguma koncertu un Deju lieluzvedumu, kā arī Deju lieluzveduma ģenerālmēģinājumu, bet vēl pieejamas biļetes uz latviešu vokālsimfoniskās mūzikas koncertu, mazākumtautību kolektīvu koncertu "Pa saulei", latviešu tautas tērpu skati, Sadziedāšanās nakti un noslēguma koncerta "Zvaigžņu ceļā" ģenerālmēģinājumu.
"Visas dienas laikā mēs kā svētku rīkotāji nemitīgi monitorējām biļešu tirdzniecības situāciju gan kasēs, gan internetā. Kā liecina biļešu tirgotāja sniegtie operatīvie dati, tirdzniecība ir noritējusi nepārtraukti gan kasēs, gan internetā – vienlaicīgi sistēmā tika apkalpoti vidēji 1000 pircēju. Mūsu novērojumi un biļešu pircēju sniegtā informācija liecina, ka biļešu tiešsaistes sistēma gan kasēs, gan internetā ir bijusi ļoti lēna. Esam konstatējuši arī to, ka biļešu pakalpojuma sniedzējs ir piemērojis interneta veikala lietošanas komisijas maksu. Bet saskaņā noslēgto līgumu starp LNKC un SIA "Biļešu paradīze" pakalpojuma sniedzējs nav tiesīgs piemērot papildu biļešu tirdzniecības komisiju jeb apkalpošanas maksu, tāpēc veiksim saistošas juridiskās procedūras, lai saņemtu skaidrojumu par situāciju un operatīvi lemtu par turpmāko rīcību. Šobrīd apkopojam un analizējam visus problēmjautājumus, lai jau nedēļas pirmajās dienās sniegtu gan rīkotāja, gan biļešu pārdevēja skaidrojumu sabiedrībai," akcentē svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.
Sludinājumu portālos ir parādījušās biļetes uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem par cenu, kas pārsniedz tās sākotnējo vērtību. "Mūsu rokās nav juridisku "ieroču" cīņai ar šiem negodprātīgajiem cilvēkiem. Mēs varam tikai aicināt neiegādāties biļetes no pārpircējiem. Ja pērkat biļetes ārpus tirdzniecības vietām, pastāv augsts risks nopirkt viltotas biļetes. Kā rīkotājs mēs varam izteikt nožēlu par to, ka Dziesmu un deju svētku biļetes pakļautas šādai negodīgai rīcībai," stāsta Eva Juhņēviča.
Dziesmu un deju svētku programmu kopā veido 65 pasākumi, no kuriem 43 ir brīvi pieejami un ir bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietas – Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Rīgas skvēros un parkos, notiks kultūras pasākumi un koncerti. Pasākumu pieejamība būs nodrošināta sabiedriskajos medijos un internetā.
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgā notiks no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam.