Ērmotus, neticamus, baisus un dažbrīd arī smieklīgus stāstus dialogā ar izstādes kuratori Artu Vārpu, mākslas darbiem un tajās nojaušamām situācijām vēstīs trīs pieredzējuši stāstnieki – folkloras pētnieks un spoku stāstu zinātājs Dr. philol. Guntis Pakalns, Pasaku ragana un dzīves baudītāja Ivita Kalnozola-Kalsere no Sēmes un paraplanierists, ceļotājs un piedzīvojumu meklētājs Normans Graustiņš no Baldones.
Izstādē apkopotie neparastie mākslas darbi rosina stāstniekus stāstīt visdažādākos stāstus – par ticamiem vai neticamiem gadījumiem savā vai citu dzīvē, anekdotes, izjokošanas stāstus, mūsdienu mītus un baumas, pilsētas teikas, spoku un briesmu stāstus, arī dažas it kā tradicionālas teikas un pasakas. Klausītājiem ir iespēja iesaistīties ar saviem stāstiem. Stāstu secība nav iepriekš saplānota. Stāstīšana iecerēta kā kopīgs piedzīvojums, līdzīgi kā ikdienā, satiekoties labā kompānijā un ar katru nākamo stāstu turpinot vai noliedzot iepriekšējo.
Stāstu stāstīšana tiek uzskatīta par vienu no vissenākajām mākslām. Mūsdienās tā attīstījusies līdz sarežģītām formām (kino, daiļliteratūra, datorspēles, tirdzniecība, dziedniecība, politika utt.), bet līdzās pastāv pavisam vienkārši mutvārdu stāsti, kurus mēs turpinām lietot ikdienā. Pēdējos piecdesmit gadus daudzviet pasaulē arvien plašāk vēršas mutvārdu stāstīšanas kultūra (storytelling) – ne tikai kā alternatīva digitālajai atsvešinātībai un vēlme "atgriezties pie saknēm", bet arī kā iespēja cilvēkiem veidot jaunas kopienas, labi pavadīt laiku, izbaudīt tiem personīgi stāstītus stāstus, kā arī izkopt prasmi publiski uzstāties un uzmanīgi klausīties.
Ieeja pasākumā un izstādē ir bez maksas.
Zuzānu kolekcijas izstāde "Nebaidies" skatāma līdz 14. aprīlim.