'MoMA' Ņujorkā
"MoMA" jeb Modernās mākslas muzejs atrodas Ņujorkā, Manhetenā, un ir viens no lielākajiem un ietekmīgākajiem modernās mākslas kolekciju turētājiem pasaulē. Muzeja krājumā aplūkojami izcili mūsdienu mākslas piemēri, sākot no arhitektūras un dizaina, turpinot ar glezniecību un fotogrāfiju, un beidzot ar tēlniecību un elekroniskajiem medijiem. Staro diženākajiem mākslnieku vārdiem minami Marks Šagāls, Salvadors Dalī, Frīda Kalo, Kazimirs Maļēvičs, Anrī Matiss, Pols Gogēns, Endijs Vorhols un virkne citu.
'New Museum' Ņujorkā
"New Museum" tika radīts kā "alternatīva versija" Modernās mākslas muzejam, kura mērķis ir iepazīstināt ar jaunu mākslu, ko radījuši jauni un plašāku atzinību vēl neiemantojuši mākslinieki. Muzeja misija jau no pašiem pirmsākumiem ir izaicināt stīvo mākslas muzeju institūciju un padarīt mākslu pieejamu cilvēkiem, iestājoties pret ksenofobiju un diskrimināciju, un cildinot runas un rīcības brīvību.
Gugenheima muzejs Ņujorkā
Solomona Gugenheima muzejs Ņujorkā, kas atrodas Frenka Loida Raita arhitektūras meistardarbā, ir pirmklasīgs modernās un laikmetīgās mākslas muzejs, kurā aplūkojama nemitīgi augoša impresionistu, postimpresionistu, agrā modernisma un mūsdienu mākslas kolekcija. Muzejam ir arīdzan trīs filiāles – Venēcijā, Bilbao un Abū Dabī. Turklāt savu kolekciju muzejs piedāvā aplūkot savu bagātīgo krājumu tiešsaistē.
'Rijksmuseum' Amsterdamā
"Rijksmuseum" ir Nīderlandes Nacionālais mākslas muzejs, kas ir lielākais muzejs valstī – tā krājumā atrodas 1 miljons objektu, kas aptver laika posmu no 1200. līdz 2000. gadam. Savukārt pastāvīgajā ekspozīcijā apskatāmi astoņi tūkstoši mākslas un vēstures objektu. Muzeja gleznu kolekcijā atrodas vairāk nekā divi tūkstoši gleznu, tostarp arī tādu nacionāla un pasaules mēroga meistaru veikumi kā Jans Vermērs, Jakobs van Reisdāls, Franss Halss, Rembrants un viņa skolnieki.
'Luvra' Parīzē
"Luvra" ir pasaules lielākais muzejs un Francijas kultūrvēsturiskais piemineklis, kurā 73 tūkstošos kvadrātmetru izstādīti 38 tūkstoši objektu – sākot no aizvēstures un beidzot ar 21. gadsimtu. Salīdzinājumam – 1793. gadā, kad tas tika atvērts, ekspozīcijā bija 537 gleznas. 2018. gadā "Luvra" bija pasaules apmeklētākais muzejs ar 10,2 miljoniem apmeklētāju. Tā ir mājvieta ne tikai izdaudzinātajai Monai Lizai, bet arī Vermēra "Mežģīņu darinātājai", Rafaēla, Mikelandželo un Karavdžo darbiem.
'Musée d'Orsay' Parīzē
Orsē muzejs ir viens no lielākajiem mākslas muzejiem Eiropā, kurā aplūkojami galvenokārt franču mākslinieku darbi, tostarp gleznas, skulptūras, mēbeles un fotogrāfijas, aptverot laika posmu no 1848. līdz 1914. gadam. Orsē ir mājvieta lielākajai impresionistu un postimpresionistu darbu kolekcijai pasaulē – tajā aplūkojami Kloda Monē, Eduāra Manē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Vinsenta van Goga, Pola Sezana un Renuāra darbi. Pērn muzejā bija skatāma izstāde "Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs", kas bija visu triju Baltijas valstu simtgades kopprojekts un viens no lielākajiem Latvijas simtgades starptautiskās programmas notikumiem.
'Tate' Londonā
"Tate" mākslas galerija ietver kopumā četrus muzejus – "Tate Britain", "Tate Modern", "Tate Liverpool" un "Tate St. Ives", kuros aplūkojami Apvienotās Karalistes nacionālo mākslinieku darbi, kā arī starptautiski radīti modernās un laikmetīgās mākslas piemēri. Viens no "Tate" muzeju izdaudzinātākajiem rūpaliem ir prestižā Tērnera balva, ko ik gadu pasniedz kādam britu māksliniekam, un kas ir viena no nozīmīgākajām mākslas balvām. To saņēmuši, piemēram, Damjens Hērsts un Anišs Kapūrs.
Tretjakova galerija Maskavā
Tretjakova galerijā apskatāma viena no plašākajām krievu mākslas kolekcijām pasaulē, kurā aplūkojami vairāk nekā 180 tūkstoši mākslas objektu, tostarp gleznas, skulptūras un dārgmetālu izstrādājumi. Savukārt pats muzejs atrodas Krievijas kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā iekļautā namā. Tretjakova galerijā atrodas viena no trim Kazimira Maļeviča "Melnā kvadrāta" versijām, kā arī Ivana Šiškina "Rīts priežu mežā".
'Museum of Old and New Art' Tasmānijā
Tasmānija ir ne tikai mājvieta Tasmānijas velnam, bet šī sala kļuvusi arīdzan par mājvietu Deividam Volšam – profesionālam azartspēļu spēlmanim, ekscentriskam multimiljonāram un netradicionālā "Museum of Old and New Art" dibinātājam. Viņa trīs stāvus lielajā pazemes muzejā, kas tika atvērts 2011. gadā, iespējams apskatīt objektus, sākot no Senās Ēģiptes mūmijām un beidzot ar laikmetīgā franču mākslinieka Kristiana Boltanski 2010. gadā radīto video – 24 stundu tiešraidi no viņa Parīzes studijas, ko apmaksāja Volšs. Kolekcijai īsti nav ne koncepta, ne arīdzan iemesla, izņemot tā īpašnieka estētiskos untumus un gaumi.
Belvedere Vīnē
Belvederes muzejs, kas atrodas Belvederes baroka pilī, ir mājvieta lielākajai austriešu mākslas darbu kolekcijai pasaulē, kā arī lielākajai Gustava Klimta darbu kolekcijai, proti, 24, tostarp arī ikoniskajam "Skūpstam" un viņa svarīgākajiem sieviešu portretiem. Tāpat tajā apskatāmi Egona Šīles un Oskara Kokoškas meistardarbi, kā arī franču impresionistu un Vīnes bīdermeijera mākslas piemēri.