Foto: Didzis Grodzs
Trešdien, 3. jūlijā, pulksten 18.00, Mūkusalas Mākslas salonā notiks vēstures zinātņu doktora Kaspara Zeļļa lekcija "20. gadsimta sešdesmitie gadi Latvijā – politika, ikdiena, cilvēki", portālu "Delfi" informē salona pārstāve Agnese Kleina.

Māksla nereti caur sižetiem un izteiksmes līdzekļiem veido pamatu tam jaunajam, ko sabiedrība normalizē tikai pēc noteikta laika. 20. gs. sešdesmitie gadi ir pretrunīgs un vienlaikus nozīmīgs periods, kurā mainījās cilvēki un modernizējās vide tiem apkārt, tajā skaitā – ierastā, staļinisma nostiprinātā sociālistiskā reālisma māksla. Lekcijas mērķis ir raksturot situāciju Latvijā 50. gadu beigās un 60. gados, kad veidojās un darbojās tā dēvētā "sešdesmitgadnieku" paaudze. Kādi bija šīs paaudzes veidošanās priekšnoteikumi, īpatnības un ieguldījums Latvijas politiskajā, kultūras un sociālajā dzīvē? Kādas norises un procesi raksturoja dzīvi Latvijā šajā laikā? Kā mainījās cilvēku ikdienas dzīve poststaļinisma laikā?

Dr. hist. Kaspars Zellis ir Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks, kura interešu lokā ir sociālā vēsture un kultūras atmiņa.

Lekcija notiek Zuzānu kolekcijas "Liriskais skarbums. 20. gadsimta 60. gadu modernā dzīves telpa" ietvaros. Izstādes kuratore – Diāna Barčevska.

Ieeja pasākumā un izstādē bez maksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!