Kopumā metu konkursam tika iesniegti pieci darbi, kas paredzēja dažādus Dzintaru koncertzāles lielās zāles attīstības scenārijus no vēsturiskās zāles pilnīgas pārbūves līdz modernu risinājumu piedāvājumam, saglabājot vēsturiskās zāles aprises, kā arī tika piedāvāti dažādi Dzintaru koncertzāles lielās zāles teritorijas labiekārtošanas virzieni.
Atbilstoši konkursa nolikumam otrās godalgas ieguvējs, SIA "Vincents" saņems 7500 eiro, savukārt trīs konkursa dalībniekiem, kuri izpildījuši visas darbu iesniegšanas un kvalifikācijas prasības – SIA "MARK arhitekti", pilnsabiedrība "ZGT", SIA "DUAL arhitekti" –, piešķirs 4000 eiro. Pirmā godalga konkursā netika piešķirta.
Darbus žūrijas komisija vērtēja pēc trīs galvenajiem kritērijiem. Būtiskākais bija, lai mijiedarbībā ar mūsdienīgiem risinājumiem tiktu saglabāta vasaras koncertzāles kultūrvēsturiskā vērtība un zāles unikālā akustika, lai piedāvātie risinājumi būtu praktiski realizējami, nebūtu sarežģīti vai dārgi apsaimniekojami. Viens no izšķirīgiem konkursa noteikumiem paredzēja, ka piedāvātie risinājumi jāspēj īstenot, nepārtraucot koncertzāles darbību. Konkursa komisija vērtēja arī piedāvāto labiekārtojumu Dzintaru koncertzāles parka teritorijai un ainaviskās vides izveides koncepciju.
Konkursa komisijā bija Jūrmalas pilsētas domes un SIA "Dzintaru koncertzāle" vadības pārstāvji, arhitekti un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, biedrības "Latvijas arhitektu savienība" pārstāvji.
Lielās zāles atjaunošanas vīzijā sēdvietu skaits ir paplašināts no 2100 līdz 2900 vietām, paplašināta un modernizēta skatuve. Lai pagarinātu koncertsezonu ārpus vasaras, zāles abās pusēs plānots izbūvēt atveramas stikla konstrukcijas, kā arī ierīkot energoefektīvu apsildi. Tāpat piedāvāts labiekārtojums apkārtējai teritorijai – parkam, pastaigu zonai, kā arī kafejnīcām un ērtākām labierīcībām.
Metu konkurss ir pirmais solis Dzintaru koncertzāles lielās zāles atjaunošanai, kur daudzus gadu desmitus notiek intensīva koncertdzīve. Dzintaru koncertzāle ir Jūrmalas kultūras dzīves centrs un kūrortpilsētas vizītkarte, vienīgā koncertzāle, kas iekļauta Latvijas kultūras kanonā. Lielās zāles atjaunošana būs apjomīgs projekts, īstenojams vairākās būvniecības kārtās, lai neatkarīgi no plānotajiem darbiem zāle varētu funkcionēt arī vasaras sezonā.
Dzintaru koncertzāles kompleksa galvenās daļas ir Mazā jeb slēgtā zāle, kas būvēta 1936. gadā, un Lielā zāle, kas uzbūvēta 1963. gadā. Mazā zāle būvēta pēc arhitektu Viktora Mellenberga un Aleksandra Birzenieka projekta. Tā ir vissenākā koncertzāle Latvijā. Mazā zāle pilnība tika restaurēta un durvis apmeklētājiem vēra 2015. gada maijā un kopš tā laika pilnvērtīgi uzņem klausītājus arī ziemā. Mazās zāles restaurācijā Jūrmalas pilsētas pašvaldība no sava budžeta ieguldījusi vairāk nekā 12 miljonus eiro, un tas līdz šim bijis vērienīgākais pašvaldības projekts. Pilna Dzintaru koncertzāles atjaunošana Jūrmalas pilsētai ir prioritārs investīciju objekts.