2019. gada rudenī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu ielā 10, Rīgā) turpina apmeklētāju iecienīto ciklu "Klasiskās vērtības" un jaunajā sezonā piedāvā piecas lekcijas, kas stāstīs par 19. un 20. gadsimta mijas periodu – laiku, kad tika likti pamati latviešu dizaina un profesionālās amatniecības attīstībai, izglītībai un mākslas vēstures pētniecībai, portālu "Delfi" informē LNMM pārstāve Natālija Sujunšalijeva.
2019. gada "Klasisko vērtību" lekciju saturā galvenā uzmanība tiek veltīta 19. gadsimta beigu – 20. gadsimta Latvijas un Eiropas keramikas un porcelāna pētniecības jautājumiem, īpaši izceļot atsevišķu mākslinieku, dizaineru, izdevēju un arhitektu veikumu, kā arī izgaismojot interesantus mākslas vēstures aspektus.
Rudens sesiju Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) 18. septembrī pulksten 17.30 ievadīs mākslas zinātniece Mg. art. Marta Šuste ar ieskatu Lielbritānijas keramikas un porcelāna vēsturē. Pētniece sniegs ievērojamā keramikas industrijas centra Stokā pie Trentas (Stoke-on-Trent) raksturojumu, runās par keramikas materiālu dažādību, kā arī detalizētāk ieskicēs šī reģiona sadarbību ar J. Jakša porcelāna uzņēmumu Latvijā 19. un 20. gadsimta mijā.