Foto: Rīgā atklāts dzīvais vides objekts 'Mūsdienu vergs Oļegs'
Foto: Krists Luhaers
Pirmdien, 30. septembrī, Krišjāna Barona ielā 33a atklāts dzīvais vides objekts "Mūsdienu vergs Oļegs", lai aktualizētu cilvēku tirdzniecības jeb modernās verdzības tēmu. Objekts veidots kā stends, kurā kā prece iepakots cilvēks simbolizē beztiesisku, bezpalīdzīgu un pazemojošiem darba apstākļiem pakļautu mūsdienu vergu, portālu "Delfi" informē filmas veidotāju pārstāvji.

Ideja izveidot savdabīgo vides objektu un pievērst līdzcilvēku uzmanību cilvēktirdzniecības un modernās verdzības tēmai "Mūsdienu vergs Oļegs" autoriem dzimusi, strādājot pie starptautisku atzinību guvušās režisora Jura Kursieša filmas "Oļegs". Kā norāda objekta idejas autori – lai gan sabiedrībā iesakņojies uzskats, ka modernā verdzība pastāv tikai jaunattīstības valstīs, ar to saskāries ne viens vien Latvijas iedzīvotājs.

Filmas sižets balstīts kāda Latvijas iedzīvotāja pieredzē, kad, dodoties labākas dzīves un darba meklējumos uz Beļģiju, viņš nokļuvis citu imigrantu verdzībā un pēc kāda laika Latvijā atgriezies morāli un fiziski sakropļots. Novērtējot filmā atainoto, skaudro mūsdienu realitātes portretējumu un nepieciešamību runāt ar sabiedrību par situācijām, kas norāda uz kādu no modernās verdzības formām, ideju atbalstījusi arī Iekšlietu ministrija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!