Šā gada 6. februārī aprit tieši 100 gadu kopš Rīgas pils telpās darbu sāka tagadējais Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM). Lai gan muzeja ekspozīcijas šobrīd aplūkojamas tā pagaidu mājvietā Brīvības bulvārī 32, par godu apaļajai jubilejai medijiem bija iespēja ielūkoties tajā Rīgas pils daļā, kas ir LNVM vēsturiskā mājvieta un šobrīd apmeklētājiem ir slēgta.
Jau 2012. gada beigās tika uzsākti vērienīgi Rīgas pils rekonstrukcijas darbi, ko sākotnēji plānoja pabeigt 2015. gada decembrī. Vispirms tika remontēta priekšpils, kur atrodas Valsts prezidenta rezidence, kā arī Austrumu piebūve, bet pils senajās kastelas daļās rekonstrukciju neļāva uzsākt kavēšanās muzeja krātuvju ēkas būvniecībā. Rekonstrukcijas gaitu pārtrauca ugunsgrēks 2013. gada vasarā, kad LNVM bija spiests strauji atstāt Rīgas pils telpas un pārcelties gan ar ekspozīciju, gan krājumu uz pagaidu telpām.
Taču, kā sarunā ar medijiem saka LNVM direktors Arnis Radiņš, toreiz tā bija "laime nelaimē". Notikušais ļāva nekavējoties izsludināt Rīgas pils kastelas daļas restaurācijas un rekonstrukcijas metu konkursu. Toreiz konkursā uzvarēja "MARK Arhitekti" un "Sudraba arhitektūra", arhitekta Reiņa Liepiņa vadībā izveidojot pilnsabiedrību "Rīgas pils kastelas projekts". Lai gan projektēšanas darbi tika paveikti jau līdz 2016. gada pavasarim un sākotnēji bija plānots, ka Rīgas pils restaurācijas un rekonstrukcijas otrā kārta tiks pabeigta līdz 2018. gada augustam, pēc neveiksmīgiem būvdarbu iepirkumiem, pilī varēja uzsākt tikai izpētes darbus, kā arī nepietiekamā finansējuma dēļ tika izmainīta projekta īstenošanas koncepcija un šobrīd Rīgas pils kastelas atjaunošanas projekts ir sadalīts vairākās kārtās.