Atgādinām, ka iepriekš Skolēnu dziesmu un deju svētki bija plānoti šovasar, no 6. līdz 12. jūlijam.
Rīcības komiteja uzklausīja Svētku izpilddirektori Agru Bērziņu un Svētku operatīvās vadības grupas vadītāju ģenerāli Arti Velšu. Jautājumu par Svētku pārcelšanu uz 2021.gada vasaru skatīja arī Dziesmu svētku padome, piekrītot rīcības komitejas lēmumam.
"Svētku rīkošanā svarīgākais ir sabiedrības, jo īpaši dalībnieku drošības jautājums. Covid-19 neprognozējamā epidemioloģiskā attīstība un ārkārtējā situācija Latvijā un pasaulē ievieš būtiskus ierobežojumus un izmaiņas visās sabiedrības funkcionēšanas jomās. Rīcības komiteja šodien pieņēma vienprātīgu lēmumu pārcelt svētkus uz nākamā gada vasaru, ņemot vērā gan medicīniskos, gan cilvēkresursu, gan organizatoriskos aspektus, tajā pašā laikā respektējot dziesmusvētku tradīcijas nepārtrauktības nozīmi," sacīja Šuplinska.
"Ceram, ka šī ziņa neskumdinās potenciālos dalībniekus, bet ļaus noskaņoties svētkiem ar jaunās izglītības platformas ''Tava klase'' starpniecību. Tā būs iespēja izdejot un izdziedāt arī Dziesmu un deju svētku repertuāru," pauda ministre.
"Pieņemtais lēmumus tieši mobilizēs darbu vēl vairāk – gan dziesmu svētku mākslinieciskos vadītājus, gan kolektīvu vadītājus, gan arī pašus dalībniekus," sacīja Šuplinska.
Jau ziņots, ka šogad Skolēnu Dziesmu un deju svētku norisei bija piešķirti 4,7 miljoni eiro. Vēl tiek apkopota informācija par šogad jau iztērēto un izmantoto naudu, taču Šuplinska sarunā ar medijiem saka, ka šī summa varētu būt ap 200 000 eiro.
Finanšu ministrija apliecinājusi, ka līdzīgi kā vēlēšanas, tā arī dziesmu svētki ir likuma sastāvdaļa un finansējums šim mērķim tiks rasts. "Nevaram garantēt, ka būs tieši "eiro pret eiro", bet tam ir garants un, pārceļot svētku norisi, iezīmējam svētku budžetā šo pozīciju," pauda ministre.
"Svētku rīkotāju komanda jau ir uzsākusi darbu, lai precizētu ar Svētku pārcelšanu saistītos organizatoriskos jautājumus. Dziesmu un deju svētki ir milzīgs mehānisms ar daudzām būtiskām sastāvdaļām – mākslinieciskās programmas un to aktualitāte pēc gada, skašu rīkošana un nolikumi kontekstā ar Svētku pārcelšanu, valsts dotācijas pārdale, norišu vietu pieejamība u.c. Visus procesā iesaistītos par detaļām informēsim līdz mācību gada noslēgumam. Šobrīd vēlos pateikties visiem dalībniekiem, kas cītīgi gatavojušies svētkiem – līdz šim skatēs redzētais pārliecina ar augsto māksliniecisko sniegumu, pedagogiem, vecākiem, pašvaldībām un rīkošanā iesaistītajiem par līdz šim paveikto," stāsta Svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.
Bērziņa arī apliecināja, ka 2021. gadā svētkos varēs piedalīties tie jaunieši, kuri šogad absolvē vidusskolu, ja vien paši izteiks tādu vēlēšanos. Savukārt tie kolektīvi, kuri jau šogad paspēja piedalīties skatēs, nākamgad automātiski tik iekļauti svētku dalībnieku skaitā.
Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas apliecina, ka senās latviešu dziedāšanas, dejošanas un muzicēšanas tradīcijas tiek turpinātas un turētas godā. Ar dziesmu un deju svētkiem saistītā bērnu un jauniešu mākslinieciskā jaunrade noris kultūrizglītības pulciņos un kolektīvos – koros, deju kolektīvos, pūtēju orķestros, mazajos mūzikas kolektīvos, tautas mūzikas ansambļos, vizuālās un lietišķās mākslas, kā arī teātra mākslas kolektīvos un bērnu un jauniešu folkloras kopās. XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotājs – Valsts izglītības un satura centrs.