Neskatoties uz situāciju valstī, koncertzāle "Latvija" turpina strādāt, stāstīja Lācberga. Lielākā daļa darbinieku, ieskaitot producentus un māksliniecisko vadītāju, strādā attālināti.
"Gribu uzsvērt, ka darbs nav apstājies. Mēs turpinām intensīvi strādāt. Patlaban ir skaidrs, ka mums ir jāpārplāno pavasara repertuārs un, iespējams, būs pasākumi, kuriem tiks mainīts norises laiks," pastāstīja Lācberga. Koncertzālē salīdzinoši daudz uzstājas mākslinieki no ārzemēm un bieži vien uzstāšanās tiek piedāvātas koncertturnejas laikā, kad mākslinieki ir ļoti aizņemti.
Lācberga sacīja, ka šobrīd pārplānot repertuāru ir diezgan sarežģīti. "Bet mums tas ir samērā veiksmīgi izdevies. Pagaidām no pavasarī plānotajiem projektiem ir atcelta ļoti maza daļa, lielāko daļu mēs esam pārcēluši uz rudeni. Klausītāji un skatītāji neko nezaudēs. Mēs ļoti ceram, ka krīze iespējami drīz beigsies un mūsu plāni nebūs vēlreiz jāmaina," pauda koncertzāles "Latvija" pārstāve.
Koncertzāles pārstāve pauda cerību, ka krīze neievilksies pusgada garumā, bet, ja tā notiks, tad plānus mainīs gan koncertzāle, gan arī ārzemju mākslinieki, jo nevar zināt, kad atcels ierobežojumus. "Viņi un mēs, protams, esam ieinteresēti, lai koncerti notiktu," uzsvēra Lācberga, norādot, ka komanda rēķinās ar to, ka, visticamāk, ārkārtējā situācija valstī tiks pagarināta.
Pirmais koncerts koncertzālē pēc ārkārtas situācijas varētu notikt jūlija beigās, bet, ņemot vērā, ka ārkārtējo situāciju var atcelt jebkurā brīdī, koncertzāles komanda būšot gatava reaģēt un mainīt plānus.
"Jāsaprot, ka koncertu nevar noorganizēt vienā dienā. Ja notiks tāds scenārijs, mēs varēsim atgriezties pie tiem koncertiem, kas jau bija iepriekšpārdošanā un kurus esam pārcēluši. Bet jaunus koncertus plānojam uz rudens sezonu," teica koncertzāles pārstāve.
Ārkārtējā situācija neesot ietekmējusi koncertzāles "Latvija" attiecības ar Ventspils pašvaldību. Tās piešķirtā dotācija ļaujot koncertzāles darbiniekiem turpināt strādāt arī krīzes apstākļos, tomēr esot arī neziņa par to, kas notiks tālāk.
Lācberga pastāstīja, ka pagaidām nav veikti aprēķini, cik izmaksā koncertzāles dīkstāve, jo neviens nevar paredzēt, cik ilgi ārkārtējā situācija turpināsies.
"Tomēr mēs esam apņēmības pilni. Skaidrs, ka cilvēki kādu brīdi vairāk domās par maizi, bet ar laiku viņi atgriezīsies koncertzālē, jo gribēs baudīt kultūru, kas viņiem tik ilgi būs liegta," piebilda Lācberga.
Jau vēstīts, ka no 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.
Tika nolemts, kas neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties.
Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī lēma par citiem ierobežojumiem.