Finanšu ministrijas (FM) sagatavotās aplēses valdībai liecina, ka FM budžetā paredzētas ilgtermiņa saistības JRT ēku Lāčplēša ielā pārbūves izdevumu segšanai 2020.gadā būs 7,3 miljoni eiro, 2021. gadā – 8,3 miljoni eiro, 2022. gadā – 5,9 miljoni eiro. Finansējuma sadalījums precizēts, jo 2020. gadā nebūs iespējams apgūt iepriekš paredzētos 2,722 miljonus eiro.
Šogad JRT vajadzībām neizmantotā summa FM budžetā tiek pārdalīta citiem projektiem. Tā 2,099 miljoni eiro tiek pārdalīti Rīgas pils Konventa pārbūves un restaurācijas darbu izdevumu segšanai, par attiecīgu summu samazinot finansējumu 2022. gadā.
Savukārt 464 371 eiro pārdalīts robežšķērsošanas vietas "Terehova" modernizācijas projekta pirmā posma būvniecības izdevumu segšanai 2020. gadā, par attiecīgu summu samazinot izdevumus 2021. gada budžetā. No kopumā pārdalītajiem 464 371 eiro 342 822 eiro pārdalīti tieši ēkas Lāčplēša ielā 25 pārbūvei, bet atlikusī summa – bijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A nomas maksas un uzturēšanās izdevumu segšanai.
Savukārt Kultūras ministrijas (KM) budžetā paredzēts finansējums JRT nekustamā īpašuma Lāčplēša ielā nomas maksas un papildu maksājumu segšanai. Tāpat paredzēts finansējums, lai varētu notikt pārcelšanās no teātra pagaidu mājvietas Miera ielas 58A uz Lāčplēša ielu. Aprīkojuma iegāde plānota 2022. gadā, tēriņiem nepārsniedzot 1,5 miljonus eiro.
VNĪ dots uzdevums minētā finansējuma ietvaros nodrošināt JRT ēku Lāčplēša ielā pārbūves pabeigšanu līdz 2022. gada 31. augustam, nosakot, ka plānotais nomas līguma sākuma termiņš ir 2022. gada 1. septembris.
Ja provizoriskie būvniecības izdevumi, tai skaitā tehnoloģiskā aprīkojuma iegādes un montāžas izdevumi, objektīvu vai ekonomiski pamatotu iemeslu dēļ mainīsies, kā arī ja tiks piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ēkas Lāčplēša ielā energoefektivitātes projekta īstenošanai, FM būs jāiesniedz Ministru kabinetā rīkojuma projektu par ilgtermiņa saistību precizēšanu.
Savukārt, ja netiks piešķirts ERAF finansējums ēkas Lāčplēša ielā energoefektivitātes projekta īstenošanai, FM būs jāiesniedz valdībā informatīvais ziņojums par kompensējošiem pasākumiem, lai neradītu negatīvu ietekmi uz vispārējās valdības budžeta bilanci.
Pēc būvniecības darbu pabeigšanas FM piecu mēnešu laikā būs jāiesniedz KM informāciju par nomas maksas un papildu maksājumu izdevumu precizēšanu atbilstoši VNĪ faktiskajiem nomas objekta pārvaldīšanas izdevumiem.
Jau ziņots, ka VNĪ iepirkumā Jaunā Rīgas teātra pārbūvei Lāčplēša ielā 25, Rīgā, starp četriem būvuzņēmējiem par saimnieciski izdevīgāko atzīts piegādātāju apvienības "SBSC" piedāvājums. Piegādātāju apvienības "SBSC", kuras dalībnieki ir SIA "Skonto būve" un SIA "Skonto Construction", piedāvātā līguma summa ir 29,9 miljoni eiro.
Piedāvājumu veido būvdarbi, projektēšanas risinājumi, autoruzraudzība, tostarp būvniecības informācijas modulēšanas (BIM) izstrāde un ēkas apsaimniekošana uz pieciem gadiem 22 miljonu eiro apmētā, kā arī teātrim nepieciešamais tehnoloģiskais aprīkojums un iebūvētās mēbeles 7,9 miljonu eiro apmērā.
Plānots, ka līgums ar "SBSC" tiks slēgts mēneša laikā, ja saistībā ar ārkārtējo situāciju valstī un pasaulē neradīsies papildu šķēršļi projekta īstenošanai.
Teātra pārbūves darbus būvniekam būs jāpabeidz 26 mēnešu laikā no līguma noslēgšanas.
Piedāvājumus Jaunā Rīgas teātra pārbūvei bija iesnieguši arī būvuzņēmēji – AS "LNK Industries", SIA "Ostas celtnieks" un piegādātāju apvienība 3A, kuru veido SIA "Abora", SIA "Argus" un SIA "AB-rent"." izstrādāto projektu.