Gājiena rīkotāji – tautas tērpu centrs "Senā klēts" – iepriekš aicināja ikvienu tērpties goda tērpā, nofotografēties un publicēt attēlu 4. maijā ar tēmturi #tautastērpugājiens. Savukārt mākslinieciskajiem kolektīviem tika rosinātas jau iepriekš sagatavot foto kolāžu ar to dalībniekiem tautas tērpos.
Virtuālais gājiens sākās 4. maija pusdienlaikā un turpinājās visas dienas garumā. Pateicoties pasākuma formātam, šogad tajā varēja piedalīties arī interesenti ārvalstīs – Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Norvēģijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Francijā, Šveicē, Vācijā, Čehijā, Austrālijā, Jaunzēlandē, ASV, Kanādā un citviet.
Pirmoreiz gājienā plaši bija pārstāvēti arī mākslinieciskie kolektīvi – vairāk nekā simts koru, deju kolektīvu, folkloras un tautas mūzikas ansambļu un lietišķās mākslas studiju.
“Ir neizsakāms gandarījums par kopības sajūtu, kuru cilvēki Latvijā un ārpus tās radīja, pošoties un piedaloties virtuālajā tautas tērpu gājienā. Rīkotāju vārdā paldies ikvienam par apņēmību un prieku, kas neapšaubāmi pavadīja šo notikumu. Nu to esam ierakstījuši Latvijas vēsturē savai un nākamajām paaudzēm,” teic Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktore Signe Pujāte.
Piedāvājam spilgtāko foto izlasi no sociālā tīkla "Instagram", bet vairāk bilžu var atrast, lietojot tēmturi #tautastērpugājiens.
Atgādinām, ka tautastērpu centrs "Senā klēts" tautastērpu gājienu 4. maijā rīko jau kopš 2016. gada.