Ķemeru Baltā pils un Rīgas staltākie nami. Arhitektam Eiženam Laubem – 140
Bez viņa celtajiem namiem Rīga būtu pavisam cita pilsēta, nekā to redzam šodien. Pēc arhitekta Eižena Laubes projektiem 20. gadsimta sākumā galvaspilsētā uzcelts un pārbūvēts vairāk nekā 200 dažādu dzīvojamo un sabiedrisko ēku, bet slavenākais viņa veikums atrodas Jūrmalā – majestātiskā Ķemeru sanatorijas viesnīca. Eiženu Laubi pamatoti dēvē par 20. gadsimta sākuma un pirmās brīvvalsts laika vadošo arhitektu Latvijā, vienu no jūgendstila un nacionālās romantikas arhitektūrā aizsācējiem un kopējiem. Šogad 25. maijā apritēja 140 gadu, kopš dzimis šis talantīgais un ražīgais latviešu arhitekts un arhitektūras teorētiķis.

Eižens Laube pasaulē nāca 1880. gada 25. maijā Rīgā. Viņa tēvs bija no Smiltenes puses – podnieks un sīktirgotājs, bet māte – rīdziniece, būvuzņēmēja Jāņa Baloža audžumeita. Tieši pateicoties mātes patēvam, topošajam Rīgas pilsētas cēlējam jau bērnībā radusies interese par būvniecību un arhitektūru.

Laube 1899. gadā pabeidza Pētera I reālskolu Rīgā un iestājās Rīgas Politehniskā institūta Arhitektūras nodaļā. Viņa mākslinieciskais talants un apbrīnojamās darba spējas tika pamanītas agri. Vēl studiju gados viņš sāka strādāt slavenā arhitekta Konstantīna Pēkšēna birojā un drīz vien jau kopā ar viņu projektēja namus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!