Nedēļas nogalē — no 25. līdz 27. septembrim – jau sesto reizi Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" rīko mūsdienu mākslas festivālu "Liepājas mākslas forums", šogad aicinot piedzīvot 10 dažādu žanru notikumus – kustību izrādi, mākslas izstādi, dzejas diskotēku, radošu darbnīcu jauniešiem, diskusiju, avangarda kamermūzikas koncertu, filmu vakaru, teātra izrādi bērniem un vecākiem, kā arī neparastus multimediālus koncertus.

“Šie jaunie laiki liek mums no jauna apjaust, cik nenoteikta, neparedzama un mainīga ir cilvēkam atvēlētā dzīve, tie liek domāt vēl radošāk un stiprina elastību, jo atliek vien piekrist amerikāņu domātājam Džonam Alensam Polosam (John Allen Paulos): “Vienīgā noteiktība šai dzīvē ir nenoteiktība.” Mākslas foruma programmā iekļautie notikumi ļauj mums iztēloties dažadus alternatīvus nākotnes scenārijus, kas varētu būt par iedvesmas avotu būt cilvēcigākiem atbildīgākiem vienam pret otru un pasauli, kurā mēs dzīvojam,” festivāla gaidās atklāj koncertzāles “Lielais dzintars” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Festivāla organizatori šogad aicina piedzīvot 10 īpašus notikumus.

Izstādes “Nenorunātās tikšanās. 3. pietura” atklāšana, 25. septembrī pulksten 17.00

Šī izstāde Liepājā ir 3. pietura projekta “Nenorunātās tikšanās” trajektorijā, kuru Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs attīstījis vairāku gadu garumā un kas pievēršas zinātniskās fantastikas ietekmes apzināšanai Latvijas kultūrtelpā. “Lielā dzintara” ēkā tiks eksponēti četru mākslinieku — Ievas Balodes, Kristapa Epnera, Viktora Timofejeva un Artura Virtmaņa — darbi. Izstādes atklāšanu papildinās mākslinieku Ievas Balodes un Maksima Šenteļeva veidotā audio-vizuālā performance "Septiņi atmiņas grēki". Izstāde bez ieejas maksas būs apskatāma gan festivāla laikā, gan pēc tā – līdz pat 22. novembrim.

Festivāla atklāšanas pasākums “Mūzika no okeāna dzīlēm”, 25. septembrī pulksten 19.00

Liepājas mākslas foruma atklāšanas vakara dalībnieki būs daļa no mūzikas radīšanas piedzīvojuma un Klusā okeāna iepazīšanas ekspedīcijas. Kopā ar franču mākslinieci Orelī Ferjeru (Aurélie Ferrière) klausītāji piedzīvos suģestējošu un zemūdens skaņām piepildītu dzīvo performanci. Ieeja – bez maksas, iepriekš izņemot bezmaksas ieejas karti “Biļešu paradīzes” kasē vai mājas lapā.

“Satori” dzejas diskotēka. “Bohēmiskās dzīres”, 25. septembrī pulksten 21.00

Liepājas mākslas foruma laikā pirmoreiz Liepājā notiks "Satori" dzejas diskotēka, kuru formāts galvaspilsētā jau kļuvis par publikas iemīļotu tradīciju – vakariem, kuros dažādu paaudžu mūsdienu latviešu dzejnieki iejūtas dīdžeja lomā. Viņi lasa publikai savu dzeju, atskaņo pašu izvēlētus skaņdarbus un kopā ar klātesošajiem nododas bohēmiskām dzīrēm un dejām. Dzeju lasīs un mūziku liks: Aivars Madris, Raimonds Ķirķis, Kirils Ēcis, Marija Luīze Meļķe, Lote Vilma Vītiņa, Anna Belkovska, Artis Ostups un Henriks Eliass Zēgners. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Diskusija “Nākotnes projekcijas starp zinātnisko fantastiku un viltus ziņām”, 26. septembrī, pulksten 13.00

Kā iztēloties nākotni, kurā kritisks izvērtējums pārvar viltus ziņu eksistenci? Kāda loma šajā procesā varētu būt laikmetīgajai mākslai? Diskusiju par šiem jautājumiem moderēs Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore, mākslas kuratore, vēsturniece un kritiķe Solvita Krese. Diskusijā piedalīsies mākslas kuratore un vēsturniece Andra Silapētere, kā arī literatūrkritiķe un mediju teorētiķe Ilva Skulte. Dalība – bez maksas. Pieteikšanās mājaslapā lmf.lielaisdzintars.lv.

Izrāde - pastaiga "Upe", 26. septembrī pulksten 13.00 un 16.00, 27. septembrī pulksten 13.00 un 16.00

Liepājas Universitātes aktieru kursa studentu, kā arī horeogrāfju Kristīnes Brīniņas un Alises Putniņas veidotā izrāde – pastaiga “Upe” būs ceļojums stāstos par cilvēku, lietu un dabas savstarpējo mijiedarbību. Iedvesma izrādei smelta no Liepājas iedzīvotāju personīgajiem dzīvesstāstiem un pilsētvides ainavām. Izrāde ir bez ieejas maksas, vietas uz seansiem vairs nav pieejamas.

“Transformeri. No Reiha līdz Radiohead”, 26. septembrī pulksten 18.00

Avangarda kamermūzikas programmā, kas radīta īpaši Mākslas forumam, uz skatuves kāps nepieradinātais pašmāju pianists un profesors Juris Žvikovs un vieni no spožākajiem situminstrumentālistiem — Elvijs Endelis un Mikus Bāliņš. Programmā vienkopus būs dzirdami un redzami vairāki neordināri 20. un 21. gadsimta laikmetīgās klasiskās mūzikas skaņdarbi. Tiks izmantotas ķermeņa perkusijas, sadzīves priekšmeti, elektronika un citi neierasti mūzikas instrumenti. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

Palestīnas filmu vakars, 26. septembrī pulksten 20.00 un 22.00

Liepājas mākslas forums sadarbībā ar Palestīnā bāzēto “Haifas Neatkarīgo filmu festivālu” aicina apmeklētājus uz diviem kino seansiem kultūras namā “Wiktorija”, lai atklātu Palestīnas neatkarīgā kino mākslas ainu. Šajā īpašajā kino vakarā apmeklētājiem būs iespēja redzēt četras žanriski dažādas Palestīnas neatkarīgā kino režisoru radītas filmas un īsfilmas, kas skatītājus iepazīstinās ar četriem dažādiem skatpunktiem uz Palestīnas mākslas ainu, politiskajiem procesiem un vēsturiskajiem kontekstiem. Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs.

“Kaka un pavasaris”. Izrāde bērniem un vecākiem, 27. septembrī pulksten 11.00 un 13.00

Grāmata un izrāde “Kaka un pavasaris” ar tēlu oriģinalitāti, tiešumu un asprātību Latvijā kļuva par spilgtu, pamanītu un plaši apspriestu notikumu sabiedrībā, un tika augsti novērtēta no profesionāļu puses. Interaktīvā un skatītājus iekļaujošā izrāde ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”, un tajā atspoguļotie īsie stāsti no bērnu skatupunkta raugās uz tādām tēmām kā – draudzība, izglītošanās, ģērbšanās kults, attiecības ar vecākiem un citām. Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs.

Radošā darbnīca jauniešiem kopā ar tēlnieku Ivaru Drulli, 27. septembī pulksten 12.00

Mākslinieks un tēlnieks Ivars Drulle caur radošām aktivitātēm viņš mudinās jauniešus aizdomāties par tādām tēmām kā viltus ziņas un attēla manipulācija. Radošais process balstīsies uz fragmentiem no grāmatām, avīzēm, izgriezumiem – tā būs iespēja praksē izmēģināt attēla un informācijas manipulācijas metodes. Dalība - bez maksas. Pieteikšanās mājas lapā lmf.lielaisdzintars.lv

LMF noslēguma koncerts “Galaktiskais ceļojums ar Štokhauzenu” 27. septembrī pulksten 17.00

Mākslinieciski piesātinātās nedēļas nogales noslēgumā skatītāji aicināti piedzīvot mūsdienu mākslas festivāla kulmināciju — unikālu multimediālu koncertprogrammu “Galaktiskais ceļojums ar Štokhauzenu”. Uzvedums būs aizraujošs un iekļaujošs piedzīvojums, kurā klausītājiem tiks sniegta vairāku dimensiju audiovizuālā pieredze. Trombonista Tomasa Mūra un videomākslinieka Klāsa Verpūsta audiovizuālais koncerts ir veltījums diviem izciliem avangarda mūzikas pioniera Karlheinca Štokhauzena 90. gadu darbiem: “Signale zur Invasion” un “Octophonie”. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!