Foto: LETA
Globālā pandēmija ir nopietni ietekmējusi visas profesionālās jomas, arī kultūra nav izņēmums. Ir cietuši gan paši mākslinieki, gan arī labdarības organizācijas, kas tos atbalsta. Ineses Galantes fonda direktore un starptautiska līmeņa tēla veidotāja Diāna Galante "Delfi" pauda viedokli, kāds atbalsts šodien ir īpaši vajadzīgs radošiem cilvēkiem, un atklāja galveno faktoru, kas kopumā palīdzētu palielināt kultūras segmenta produktivitāti.

Stingro ierobežojumu dēļ mākslinieki šodien ir kļuvuši par vienu no neaizsargātākajām kategorijām. Tā kā nav iespēju uzstāties skatītājiem, tad daudziem arī trūkst iztikas līdzekļu. Šajos apstākļos sponsoru atbalsts dabiski samazinājās vairākas reizes, bet fondi ir spiesti restrukturizēties un meklēt jaunas iespējas projektu realizācijai. Šajā laikā ir īpaši svarīgi turēt "roku uz nemitīgi mainīgās likumdošanas pulsa".

"Kultūras jomā ir daudz nianšu. Pēc pieredzes zinu, ka radošie cilvēki mīt pilnīgi citā pasaulē. Viņiem ir svešas formalitātes, viņi nespēj strādāt ar kultūras menedžmenta juridiskajām niansēm un zemūdens akmeņiem. Ļoti skumji, taču daudzi mākslinieki pat nezina savas tiesības. Tas paver iespējas negodprātīgiem darboņiem. Piemēram, reiz kā reklāma tika laista klajā limitēta disku partija, taču pēc projekta noslēguma sapratām un skaidri zinām, ka šos diskus mums aiz muguras komerciālos nolūkos turpināja tiražēt gadiem ilgi. Ir jābūt pasargātiem pret šādiem gadījumiem. Mums ir paveicies, ka jau daudzus gadus stabils mūsu partneris ir Viktora Tihonova advokātu birojs. Ar šādu drošu aizmuguri mēs vienmēr esam aizsargāti un esam informēti par izmaiņām likumos," pastāstīja Diāna Galante.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!