Rīgas geto un Latvijas holokausta muzejs joprojām ceļ trauksmi par savu nākotni
Foto: LETA
Šī gada oktobrī beidzās 10 gadu ilgais biedrības “Šamir” līgums ar Rīgas domi par “Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeja” teritorijas lietošanu. Biedrība cēla trauksmi, jo tai bija aizdomas, ka līgums netiks pagarināts. Rīgas dome tomēr lēma par līguma pagarināšanu un neilgi pirms iepriekšējā līguma termiņa beigām nosūtīja biedrībai parakstīt jaunu līgumu. Tomēr, kā minēts muzeja pārstāves Sanitas Rībenas paziņojumā, biedrību satrauc vairāki līguma punkti, kas rada bažas par muzeja nākotni.

“Rūpīgi izlasot visus dokumentus, mēs pievērsām uzmanību dažiem jaunievedumiem, kuri nebija iepriekšējos līgumos,” norāda biedrības “Šamir” valdes loceklis, rabīns Menahems Barkahāns. “Mūsuprāt līgums šādā redakcijā apdraud muzeja nākotni. Nepatīkami ir arī tas, ka šī līguma projekts mums tika atsūtīts tikai 19. novembrī, savukārt iepriekšējā līguma termiņš beidzas jau 23. novembrī, tā neatstājot laiku abpusējai un nopietnai līguma projekta apspriešanai.”

Biedrība “Šamir” norāda uz trim punktiem, kuri nopietni apdraud Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeja nākotni. “Mēs uzskatām, ka Rīgas Domes Īpašuma departaments apzināti ir maldinājis valsts vadību un Rīgas domes deputātus, skaidrojot, ka līguma projekts tā jaunajā redakcijā ir labākā iespējamā versija,” saka rabīns Barkahāns.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!