Ielu mākslas izstāde. Kaņepes kultūras centrs - 19
Foto: Publicitātes foto
Kaņepes Kultūras centra (KKC) pūļa finansēšanas kampaņā ēkas renovācijai no nepieciešamajiem 150 000 eiro izdevies savākt aptuveni 35 000, informēja KKC vadītājs Kaspars Kondratjuks.

Runājot par to, kas notiks tad, ja līdz 28. maija pulksten 23.59, kad noslēgsies pūļa finansēšanas kampaņa, nepieciešamie finanšu līdzekļi netiks savākti, Kondratjuks skaidroja, ja summa netiks sasniegta un KKC neatradīs citas iespējas, kā finansēt ēkas renovāciju, ziedotājiem nauda tiks atdota atpakaļ.

KKC vadītājs norādīja, ka, negaidot kampaņas beigas, KKC aktīvi meklē veidus finansējuma piesaistei, vai tas ir investīciju vai aizdevuma veidā. Kondratjuks uzvēra, ka tiek mēģināts ar pūļa finansēšanas kampaņu uzrunāt pēc iespējas plašāku auditoriju, ieskaitot esošos sadarbības partnerus un arī piegādātājus.

"Tiem, kuriem šajos sarežģītajos laikos, ir rocība, viņi ir atsaucīti un skatās, kā mums palīdzēt un sadarboties. Atsevišķi materiālu ražotāji ir nākuši mums pretim, piedāvājot lielas atlaides materiālu iegādei, kas samazinātu nepieciešamo mērķa summu. Ir arī tādi, kas ziedo materiālus. Mēs skatāmies, kā šo nepieciešamo summu varētu samazināt," pauda Kondratjuks.

KKC var ziedot divos veidos – ar vienreizēju ziedojumu vai sevis izvēlētu ikmēneša summu automātiski ziedojot sešus mēnešus. Ziedot var KKC tīmekļvietnē "kanepes.lv".

Jau vēstīts, ka aprīļa beigās KKC uzsāka pūļa finansēšanas kampaņu, lai vāktu finansējumu ēkas renovācijai, jo, ja remonts netiks īstenots, KKC nāksies izbeigt savu darbību, iepriekš informēja centra pārstāve Anna Luīze Pētersone.

Pēc KKC radošā direktora Dāvja Kaņepes paustā, deviņu gadu laikā ir pierādījies, ka KKC biznesa modelis ir pilnīgi dzīvotspējīgs, turklāt peļņa tiek ieguldīta kultūras pasākumos un sociāli nozīmīgos projektos. Viņš uzsvēra, lai KKC turpinātu savu darbību, ir nepieciešamas investīcijas, kuras saviem spēkiem iegūt nevar.

KKC ēka tiek nomāta no studentu korporācijas "Fraternitas Lettica" filistru biedrības. Pēc ēkas apsekošanas 2016.gadā dažas, viesiem nepieejamas, daļas tika novērtētas esam sliktā tehniskā stāvoklī. 2017.gadā tika noslēgts jauns nomas līgums, kurā KKC apņēmās trīs gadu laikā veikt ēkas renovāciju. 2018. un 2019.gadā tika izstrādāts būvprojekts, salabota viena fasādes daļa, kā arī dārzā tika ieklāts bruģis. Renovācijas projektēšanā un iepriekšējos darbos ir ieguldīti jau 100 000 eiro.

Pētersone vērsa uzmanību, ka ēkas remonts bija jāveic līdz 2020. gada oktobrim. Būvniecības projekts tika apstiprināts 2020. gada martā, trīs dienas pirms ikdienu apstādināja Covid-19 pandēmija. Ēkas īpašnieki KKC jau ir nākuši pretī, pagarinot ēkas renovācijas termiņu.

Remontdarbu ietvaros KKC ekspluatējamā telpa palielināsies par 40%, tiks mainīts un siltināts jumta segums, atjaunota ēkas fasāde, veikts koka konstrukciju remonts un atjaunoti vai mainīti visi ēkas koka logi. Tāpat tiks izbūvēts vides pieejamības lifts, lai cilvēki ar kustību traucējumiem un bērniem ratiņos varētu apmeklēt kultūras notikumus ēkas otrajā stāvā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!