Kā informē KM pārstāvji, tradicionālais balvas pasniegšanas pasākums, klātesot publikai, šogad izpaliks. Tāpēc laureātu sveikšanas ceremonija veidota video formātā, to uzticot Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas kultūras menedžmenta studiju programmas studentiem režijas mentora Jura Joneļa vadībā.
Topošie kultūras nozares pārstāvji godināšanas norises māksliniecisko koncepciju un tehnisko risinājumu – režiju, scenogrāfiju, video montāžu – izstrādāja sadarbībā ar LNKC. Pasākuma koncepts veidots kā kultūras meklēšanas, izzināšanas un interpretēšanas ceļš, kā dialogs ar sevi par kultūru un tās nozīmi personīgajā līmenī.
Ar atzinīgiem suminājuma vārdiem apbalvojumu saņēmējus un skatītājus uzrunās kultūras ministrs Nauris Puntulis un LNKC direktore Signe Pujāte.
Šogad Cimzes balvu saņem Salacgrīvas Mākslas skolas direktors, ilggadējs skolotājs Imants Klīdzējs un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas klarnetes un saksofona spēles skolotājs Staņislavs Gribusts, savukārt KM apbalvojumu šoreiz piešķir 43 talantīgiem mākslu jomas audzēkņiem un viņu pedagogiem no 22 izglītības iestādēm. Šī gada laureātu saraksts.
Atgādinām, ka Cimzes balvu iedibināja LNKC 2014. gadā ar mērķi godināt pedagogus par izcilu pedagoģisko darbību un nozīmīgu ieguldījumu kultūrizglītībā. Balva nosaukta pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes (1814-1881) vārdā. Ik gadu tiek piešķirtas divas balvas. Cimzes balvas laureāti saņem goda diplomu, naudas balvu un greznu piemiņas velti – simbolisku ozolkoka rādāmkoku ar misiņa apkalumu.
KM apbalvojums jauniešiem par sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs iedibināts 1998. gadā. Audzēkņi, pedagogi un koncertmeistari saņem Kultūras ministrijas pateicības rakstus un naudas balvas. Pretendentus vērtēja žūrija, projekta organizatorisko un tehnisko sagatavošanu veic LNKC.