Daugavpils Eiropas Kultūras galvaspilsētas pieteikumā izcels daudzveidību, kas runā kopīgā valodā
Foto: Shutterstock

Kopš 2020. gada nogales Daugavpilī norit intensīvs darbs pieteikuma sagatavošanai konkursam par titula "Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2027" (EKG) iegūšanu. Piedaloties šajā iniciatīvā Daugavpils sevi piesaka ar kultūras programmu, kuras koncepcijas nosaukums ir "Kopīga valoda: meklēt, radīt, runāt" (Lingua Franca: meklēt, radīt, runāt).

Kā "Delfi" informē Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes pārstāvji, jau koncepcijas nosaukums, kurā izmantots starptautiski atpazīstamais apzīmējums Lingua Franca (no latīņu valodas – "franku mēle"), kopā ar šī jēdziena būtību ataino koncepcijas galveno mērķi – daudzveidībā meklēt un radīt valodu nevis tās vārdiskajā izpratnē, bet gan kā savstarpējās sapratnes līdzekli, ar kuru var sazināties ikviens, neatkarīgi no ikdienā lietojamās sarunvalodas, vecuma un interesēm.

Koncepcijas idejas autore ir starptautiski atpazīstamā latviešu teātra un kino režisore, fotogrāfe un dramaturģe, vairākkārtēja Gada balvas teātrī "Spēmaņu nakts" un Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" laureāte Krista Burāne. Autore norāda, ka Daugavpils daudzveidība ir lielākā pilsētas un arī Latgales vērtība un tajā pašā laikā arī lielākais izaicinājums, jo esot vienam ar otru līdzās ikdienā ir jāspēj atrast kopīga valoda, lai cik dažādi arī cilvēki nebūtu. Viņa uzsver, ka ar kopīgu kultūras valodu uzrunājot vienam otru daugavpilieši un arī visi latgalieši pašiem varbūt pat līdz galam neapjaušot, ir unikāli un interesanti ne tikai Latvijai, bet arī visai Eiropas Savienībai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!