Foto: Aivars Ivbulis

Pēc sekmīgi noslēgta konkursa par SIA "Kurzemes filharmonija" un tai skaitā Ventspils koncertzāles "Latvija" jauno māksliniecisko vadītāju kļuvis daudzu starptautisku mūzikas projektu dalībnieks, diriģents Guntis Cimiņš, portālu "Delfi" informē SIA "Kurzemes filharmonija" pārstāve Maruta Eistere.

Kā ziņots iepriekš, 2023. gada februārī SIA "Kurzemes filharmonija" atkārtoti izsludināja atklātu konkursu uz mākslinieciskā vadītāja amatu. Konkursā pieteicās trīs pretendenti, kuru izvērtēšanu saskaņā ar pretendentu atlases nolikumu veica konkursa vērtēšanas komisija. Konkursa komisija par piemērotāko kandidātu uz SIA "Kurzemes filharmonija" mākslinieciskā vadītāja amatu atzina Gunti Cimiņu, kurš darbu sāk šā gada 3. aprīlī.

Guntis Cimiņš 1996. gadā ieguvis bakalaura grādu diriģenta specialitātē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Viņš ir strādājis kā diriģents un mākslinieciskais vadītājs vairākiem Latvijas koriem un vokāliem ansambļiem, veidojis daudzu skaņdarbu aranžējumus koriem un ansambļiem, bijis arī vairāku profesionālu koru dziedātājs, daudzu starptautisku mūzikas projektu dalībnieks. Guntis Cimiņš ir kora "Mūza" diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Kopš 2013. gada ir starptautiskā "Rīgas A Cappella festivāla" izveidotājs un rīkotājs.

Kā "Delfi" vēstīja iepriekš, mākslinieciskā vadītāja galvenie pienākumi aptver vairākas jomas: veidot "Kurzemes filharmonija" pasākumu plānu, organizēt, plānot un koordinēt mākslinieciskās nodaļas darbu, nodrošināt koncertzāles "Latvija" un teātra nama "Jūras vārti" māksliniecisko darbību, augsta līmeņa menedžmentu un radošo ideju realizāciju.

Jau ziņots, ka iepriekšējais koncertzāles mākslinieciskais vadītājs Miks Magone pārtrauca darba attiecības ar uzņēmumu uz abpusējas vienošanās pamata. Notikušais izpelnījās plašu publicitāti un līdz ar Magoni darbu atstāja arī daļa no koncertzāles "Latvija" radošās komandas.

Ventspils koncertzāle "Latvija" tika atklāta 2019. gada jūlijā. Vācu arhitekta Deivida Kuka biroja "Haascookzemmrich Studio2050" projektētajā ēkā atrodas ne tikai koncertzāle, bet arī Ventspils mūzikas vidusskola, Bērnu mūzikas skola, Mūzikas bibliotēka un skaņu ierakstu studija.

Koncertzālē ir arī stabuļu ērģeles, kas būvētas firmā "Johannes Klais Orgelbau GmbH & Co" Vācijā, un 4,7 metrus augstās vertikālās koncertklavieres, kas izgatavotas latviešu izcelsmes klavierbūves meistara Dāvida Kļaviņa manufaktūrā Ungārijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!