Foto: LETA

"Uzskatu, ka sadarboties ar cilvēkiem, kuri palīdzējuši uzbūvēt Putina impēriju, ir pilnīgi nepieņemami, lai kā šie cilvēki publiski šobrīd vērstos pret karu un Putinu," šādu viedokli žurnālam "Ir" paudusi mākslas vēsturniece un kritiķe Santa Hirša. Viņa interviju sniegusi saistībā ar "Delfi" publicēto pētījumu par Rīgas laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) finansējuma neskaidro izcelsmi. Taču intervijā atbild arī uz jautājumu par Krievijas aktrisi Čulpanu Hamatovu, kura pēc 2022. gada 24. februāra pārcēlās uz Latviju un pēc režisora Alvja Hermaņa uzaicinājuma pievienojās Jaunā Rīgas teātra štatam.

Kā norāda Hirša, diemžēl Hamatova turpinājusi ar Kremļa režīmu sadarboties gan pēc iebrukuma Gruzijā 2008. gadā, gan pēc iebrukuma Krimā.

"Man nav nekādu ilūziju par viņas ētisko stāju, šobrīd viņa un citas radošās personas, kas iepriekš atbalstījušas Putinu, domā par savu labklājību, met kažoku otrādi. Paskatieties uz režisora Kirila Serebreņņikova bēdīgo gadījumu, kurš Kannās sludināja, lai Putina oligarham Abramovičam tiek atceltas sankcijas," atgādina mākslas kritiķe.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!