Goda zime_grupa Menuets
Foto: Publicitātes foto

Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība svinīgā sarīkojumā Dzintaru koncertzālē 16. novembrī pasniedza pašvaldības augstākos apbalvojumus par ieguldījumu Jūrmalas attīstībā un pilsētas vārda popularizēšanā. Goda zīme un tituls "Goda jūrmalnieks" piešķirts leģendārās latviešu mūzikas grupas "Menuets" dalībniekiem, savukārt apbalvojums "Par mūža ieguldījumu" – pedagogam un māksliniekam Antonam Vaivodam.

Kā "Delfi" vēsta Jūrmalas domes pārstāvji, Goda zīme un tituls "Goda jūrmalnieks" par radošu darbību un ieguldījumu Jūrmalas vārda popularizēšanā piešķirts grupas "Menuets" dalībniekiem: Adrianam Kukuvasam, Jurim Sējānam, Leonam Sējānam, Raimondam Bartaševičam, Inesei Pabērzai, Baibai Jagerei, Normundam Puriņam un Ikaram Ruņģim.

"Menuets" ir viena no zināmākajām Latvijas rokgrupām, kura iemantoja popularitāti, sākotnēji izpildot Imanta Kalniņa dziesmas. Grupa dibināta 1968. gadā, kopā sanākot sešiem Jūrmalas 4. vidusskolas (tagad – Jūrmalas Pumpuru vidusskola) skolēniem – brāļiem Sējāniem un Bartaševičiem un domubiedriem.

Šī gada rudenī "Menuets" atzīmēja 55 gadu jubileju un šobrīd ir Latvijā vecākā mūziķu apvienība, kas joprojām turpina koncertdarbību.

Grupas dalībnieki saņēmuši augstākos Latvijas valsts apbalvojumus – Juris Sējāns un Raimonds Bartaševičs 2022. gadā iecelti par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekiem, Adrians Kukuvass 2021. gadā – par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri. 2021. gadā Adrianam Kukuvasam piešķirts Jūrmalas pašvaldības apbalvojums "Par mūža ieguldījumu".

Šogad apbalvojums "Par mūža ieguldījumu" piešķirts Antonam Vaivodam – māksliniekam un izcilam pedagogam. Antona Vaivoda pedagoģiskā darba mūžs ir saistīts ar kultūrizglītību Jūrmalā kopš 1976. gada, kad viņš sāka strādāt tēlotāja mākslas studijā par vizuālās mākslas skolotāju. Aizrautīgais pedagoga darbs studijā un apņēmīgā iecere izveidot mākslas skolu pilsētā bija pamats Jūrmalas Mākslas skolas izveidei 2002. gadā.

Foto: Publicitātes foto

Pateicoties skolotāja Vaivoda nesavtīgajam darbam un ieguldījumam jauno mākslinieku audzināšanā, Jūrmalas Mākslas skola ir kļuvusi pazīstama Jūrmalā, Latvijā un arī pasaulē. Antona Vaivoda audzēkņu darbi ir augstu novērtēti, audzēkņi gūst izcilus panākumus starptautiskos konkursos. A. Vaivods kā pedagogs un mākslinieks spēj iedvesmot un atraisīt audzēkņos radošumu un mākslas izpratni. Kādreizējo audzēkņu vidū ir daudzi šobrīd Latvijā zināmi mākslinieki un radošo profesiju pārstāvji. Savas zināšanas mākslas jomā mākslinieks nodod ne tikai skolēniem, bet arī pieaugušajiem, mācot gleznošanu meistarklasēs.

Paralēli pedagoģiskajam darbam Antons Vaivods ir aktīvs Jūrmalas mākslinieku grupas biedrs, regulāri piedalās grupas izstādēs, ir viens no retajiem māksliniekiem, kurš rīko izstādes kopā ar saviem audzēkņiem. Māksliniekam bijušas arī vairākas personālizstādes Latvijā un Lietuvā.

Par izciliem panākumiem pedagoģiskajā darbā Vaivods ir saņēmis pateicības, atzinības un goda rakstus. 2014. gadā Antonam Vaivodam piešķirta Latvijas Nacionālā kultūras centra iedibinātā Jāņa Cimzes balva par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā.

Pirms valsts svētkiem piešķirti deviņi Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības Goda raksti par nopelniem un ieguldījumu izglītībā, iedzīvotāju veselības aizsardzībā un aprūpē, zinātnē un kultūras jomā.

Foto: Publicitātes foto

Goda raksti piešķirti: Jūrmalas Pumpuru vidusskolas skolotājai Vēsmai Vijupei un sākumskolas skolotājai Līvijai Žagarei par ilggadēju un nozīmīgu darba ieguldījumu izglītības jomā, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas pedagoģei, kokles spēles pasniedzējai Kristīnei Dmitrijevai par nozīmīgu ieguldījumu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā un attīstībā, zinātniekam Aleksandram Rapoportam par ilggadēju un nozīmīgu darba ieguldījumu zinātnes attīstībā, ģimenes ārstei Inārai Kalniņai par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu iedzīvotāju veselības aprūpē, Jūrmalas slimnīcas Dzemdību nodaļas vadītājai Jolantai Bārbalei-Mālniecei par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu dzemdniecības pakalpojumu attīstīšanā, SIA "Dzintaru koncertzāle" grāmatvedei Inesei Straudovskai par ilggadēju un nozīmīgu darba ieguldījumu, vīru koru dalībniekam Gunāram Rezebergam par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu nemateriālā kultūras mantojuma uzturēšanā un Alberta Kronenberga Slokas bibliotēkas vadītājai Intai Lubējai par nozīmīgu darba ieguldījumu bibliotēkas attīstībā un novadpētniecībā.

Jūrmalas pašvaldība augstāko apbalvojumu – Goda zīmi un titulu "Goda jūrmalnieks" – dibinājusi 2015. gadā. Apbalvojumu piešķir personām vai personu grupai par īpašiem nopelniem dažādās nozarēs – izglītībā, zinātnē, kultūrā, sportā, tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā un sociālajā aprūpē, sabiedriskajā darbībā, kā arī par citiem īpašiem nopelniem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!