Svinot pusapaļo jubileju, enciklopēdijas veidotāji publiskoja dažādus skaitļus un faktus, kas saistīti ar apjomīgo informācijas krātuvi, kā arī atgādina, ka tās uzdevums ir nodrošināt akadēmiskās vides lietpratēju sagatavota, augstticama satura nodošanu plašai sabiedrībai latviešu valodā.
Pirmajos piecos gados enciklopēdijas saturs ir pieaudzis vairāk nekā četras reizes, sasniedzot 4 191 šķirkļus, liela daļa enciklopēdijas šķirkļu ir ieraugāmi interneta meklētāju augšgalā. Šajā laikposmā arī ir nepārtraukti audzis lietotāju skaits, kopējam enciklopēdijas skatījumu skaitam šī gada nogalē pietuvojoties 10 miljoniem.
Nacionālās enciklopēdijas papildināšana ir nepārtraukts process, enciklopēdijas šķirkļus veidojuši 741 visdažādāko jomu un nozaru eksperti.
Visvairāk lasītais šķirklis šo "enciklopedija.lv" piecu pastāvēšanas gadu laikā ir bijis ""Lāčplēsis", eposs", kura autors ir literatūrzinātnieks Benedikts Kalnačs. Kopumā šis šķirklis par Andreja Pumpura eposu ir atvērts 71 159 reizes.
Arī otra visvairāk skatītā šķirkļa autors ir Kalnačs. Šķirklis "Pazudušais dēls" par Rūdolfa Blaumaņa nozīmīgo dramaturģisko darbu atvērts 70 948 reizes.
Trešo vietu ieņem šķirklis "Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki", kura autors ir etnomuzikologs, komponists Valdis Muktupāvels. Šīs šķirklis atvērts 70 269 reizes.
Tālāk seko "Pirmais pasaules karš" – autors Ēriks Jēkabsons, atvērts 66 330 reižu, "Pirmais pasaules karš Latvijā" – autors Jānis Šiliņš, atvērts 62 054 reizes, "Nacionālā virtuve Latvijā" – autore, Ieva Pīgozne, atvērts 61 401 reizes.
Topu turpina šķirklis "Latvijas valsts himna" – autore Baiba Jaunslaviete, atvērts 60 697, "Latviešu literatūra", autori Pauls Daija, Benedikts Kalnačs, Eva Eglāja-Kristsone, atvērts 54 201 reizes, "Raimonds Pauls" – autore Daiga Mazvērsīte, atvērts 52 687 reizes. Top 10 noslēdz šķirklis "Tiesības", autore Daiga Rezevska, atvērts 51 928 reizes.
Nacionālo enciklopēdiju lasa galvenokārt Latvijā (93 %), aktīvākie lietotāji atrodami Rīgā
(76 %). Savukārt ārvalstīs lielākais skatījumu skaits ir Lielbritānijā un ASV (katrā ap 27 500 skatījumu), kam seko Vācija (16 000) un Zviedrija (13 000).
Vairāk par Nacionālās enciklopēdijas mērķiem, uzdevumiem, priekšvēsturi un darbības principiem var izlasīt šeit.