The Decemberists 'The Hazards Of Love'
Portlendas progresīvie indie-rokeri "The Decemberists" atgriežas ar piekto studijas albumu, kurš "uz papīra" ir pat kārdinošāks par īstenību - šis ieraksts ir radies, iespaidojoties no nejauši atrasta, 1966.gadā izdota folkmūzikas EP un sākotnēji bijis iecerēts tikai kā viena dziesma - 'The Hazards Of Love', minētā EP nosaukums.

Taču gala rezultātā radies stāsts par kādu sievieti vārdā Margareta, kas dzīvo pilsētā pie liela meža, un viņas mīļoto vārdā Viljamu, kurš mīt mežā un kuru Margareta dodas meklēt, kad uzzina, ka viņa gaida bērnu. Kā muzikāli, tā tematiski balansējot uz robežas starp progresīvo roku un rokoperu ar folkmūzikas elementiem, 'The Hazards Of Love' ir vēl viens absolūti burvīgs apliecinājums "The Decemberists" ģenialitātei un vēl viens gana spējīgs pretendents uz gada aizraujošāko albumu topu.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo "The Decemberists" plati, pirms divarpus gadiem klajā nākušo 'The Crane Wife', jaunais ieraksts ir daudz tumsnējāks, enerģētiskāks un aktīvāks. Tomēr zudušas nav ne liriskās pasāžas, ne solistu dueti - vīrieša un sievietes "sadziedāšanās", kas prātā labi palikusi pēc iepriekšējās plates elegantās kompozīcijas 'Yankee Bayonet' - dialoga starp pilsoņu karā kritušu kareivi un viņa atraitni. Citiem vārdiem sakot, arī 'The Hazards Of Love' ir pārpilns ar muzikālu un tekstuālu "dramaturģiju" - es atkārtošos, bet nav precīzāka "The Decemberists" mūzikas raksturojuma kā salīdzinājums ar strukturāli pārdomātu romānu, kurš lasītāju iesūc sevī, lai tas ar nezūdošu interesi sekotu līdzi visām šā stāsta galveno varoņu gaitām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!