Izrāžu recenzijas: teātriem vēl jāmācās runāt ar mazo skatītāju
Foto: DELFI
Lieliska ziņa jau pati par sevi ir tā, ka teātrī "Dirty Deal Teatro" (DDT) kopš rudens tiek piedāvātas izrādes bērniem. No Kalnciemielas kvartāla atceļojis aizvadītās sezonas Ziemassvētku projekts "Kā saule gadījās" Ingas Tropas režijā, savukārt Radošā apvienība "Nomadi" šoruden te viesojas ar savu jaunāko izrādi "Ziemas māja". Pareizi, sava auditorija ir jāaudzina, turklāt DDT intīmās telpas ir kā radītas pirmajām teatrālajām sarunām ar jaunāko auditoriju. Savukārt Nacionālais teātris piedāvā jaunu hrestomātiskās Sarkangalvītes versiju.

"Kā saule gadījās" ir cepumu cepšanas performance - ar līdzradīšanu un līdzdarbošanos. Tas ir kā teatrāls piedzīvojums, kas "nopērk" ar savu gaišumu, siltumu un mīļumu, atgādinot vienu īstas mammas azoti. Turklāt virtuve taču parasti ir tā vieta, kur visbiežāk savu mammu var satikt. Arī aktieri Lauma Balode un Kaspars Aniņš enerģiski un priecīgi šeptējas ap lielu darba galdu, gatavojot smilšu mīklu, cepumu veidošanā iesaistot arī mazos skatītājus.

Paralēli sadzīviskajām nodarbēm, asprātīgi izmantojot virtuves priekšmetus, tiek stāstītas latviešu tautas teikas par Sauli, Zemi, Mēnesi, zvaigznēm utt. Īsti gan nav atrasts veids, kā pēc bērnu iesaistīšanās cepumu darināšanā, atkal organiski panākt izrādes rāmo skatīšanās noskaņu: kamēr cepas cepumi, izrādes veidotāji mēģina izstāstīt vēl kaut ko, taču bērni pēc tik saistošas darbošanās ar īstu cepumu mīklu, vairs nespēj "atgriezties" Teātrī. Un arī finālā abu aktieru kautrīgo atvadīšanos "nomāc" tikko izcepto un atnesto cepumu smarža.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!