Foto: LETA
5. jūnijā Jaunajā Rīgas teātrī notika Vladislava Nastavševa iestudējuma "Cerību ezers" pirmizrāde. Par Latvijas krieviem. Krievu valodā. Galveno varoņu prototipi – pats Nastavševs un viņa mamma. Dažas dienas pirms pirmizrādes godalgotais režisors intervijā portāla "Rus.Delfi.lv" žurnālistei Kristīnai Hudenko dalījās ar savu redzējumu par latviešu un krievu kultūras telpām Latvijā.

"Mēģinājums risināt sabiedrības sašķeltības jautājumu caur režisora dziļi personisko pieredzi – attiecībām ar māti un apkārtējiem. Izrādē krievu-latviešu tēma ir kā līdzeklis, lai runātu par cilvēciskumu..." (Izrādes "Cerību ezers" apraksts Jaunā Rīgas teātra mājaslapā).

Režisors Vladislavs Nastavševs uz JRT skatuves paveicis "coming out". Visplašākajā nozīmē. Viņš burtiski ir nodīrājis sev ādu, veiksmīgi integrētā un sociāli pieprasītā cilvēka futrāli, un parādījis, kas ir aiz ārējās "labā krieva" dzīves sakārtotības – dzīvoklītis betona blokmājā ar uz valsti apvainojušos mammu. Ne īsti ārprātīgu, ne īsti svētu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!