Foto: Georgs Viljams Hibneris (publicitātes foto)

Laika gaitā, strādājot Rietumos, dzimtā Rīga leģendārajam dejotājam Mihailam Barišņikovam kļuvusi tikai par ģeogrāfisku jēdzienu. "Es pats izbrīnījos, bet kaut kas iekustējās, pat ļoti iekustējās tikai tad, kad aizgāju līdz mammas kapu kopiņai Meža kapos," viņš stāsta. Turklāt Latvijas liktenis pēc Trampa un Putina ģeopolitiskajiem izteicieniem Barišņikovā rada nemieru. Portāls "Delfi" tikās ar leģendāro dejotāju neilgi pirms Roberta Vilsona iestudējuma "Vēstule cilvēkam" izrādīšanas Rīgā.

Ko var pajautāt Mihailam Barišņikovam, kad esi sapņojis par tādu iespēju vairākus gadus? Kad Operas un baleta teātrī, kur vecāki veduši no trīs gadu vecuma, viņu, "Bazilu", atceras ar bikliem čukstiem. Kad 22. skolā, kur iet tavi bērni, klīst stāsti par viņa ugunīgi izpildīto čardašu tieši šajās sienās. Kad viņa bijušie kolēģi un draugi sapņaini aizver acis un izdveš aizkustinošus stāstus par Mišas pirmo sunīti no patversmes, par to, kā viņš nakts vidū lidoja uz Rīgu, lai iedzertu divus alus, kā apmaksāja mīļotā pasniedzēja ceļojumu uz Ameriku un uzņēma pie sevis dārgo ciemiņu. Kad katra viņa atbraukšana dzimtajā pilsētā tiek apvīta ar leģendu un pašu neiedomājamāko pieņēmumu lērumu, kad, lai iegādātos biļeti uz viņa izrādi, cilvēki nakšņo pie biļešu kasēm teltīs, kad viss krievu bomonds ("beau monde" no franču valodas) zaudējis cerības iegūt viņu sev, ceļo no Krievijas tikai tādēļ, lai ieliktu "Facebook" atzīmi "Rīga, Baryshnikov"…

Turklāt sarunai atvēlētas ir tikai 15 minūtes ar pieklājīgu norādījumu, ka Mihails Nikolajevičs atbild ilgi un dziļdomīgi. Var gadīties, ka jūsu pirmais jautājums arī būs vienīgais, kas ietilps viņa saspringtajā grafikā. Atliek tikai izspēlēt kādu viltību ar aprēķinu, ka, ja reiz viens jautājums, tad, lai viņš ir pietiekami plašs un liktu atbildēt par leģendām, pārdzīvojumiem un noskaņojumu. Galu galā pajautāju Barišņikovam, ko viņam nozīmē Rīga – vietas, cilvēki, smaržas, noskaņojums. Un vēl organizatori piekodināja, ka jautājumus jāuzdod angļu valodā, tā viņam esot ērtāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!