Tradicionālais festivāla atklāšanas labdarības koncerts Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā notiks 9. martā. "Koncerts atspoguļos baleta mākslinieka mobilo raksturu – vienmēr būt ceļā no izrādes uz izrādi. Atklāšanas koncerts ir vieta Latvijas māksliniekiem, kuri pārstāv dažādus dejas un mūzikas mākslas žanrus, un tas vistiešākajā veidā parāda baleta mākslas pieejamību cilvēkam," stāsta 23. BBF direktore Lita Beiris.
Savukārt 12. martā, Latvijas Nacionālajā operā, norisināsies 23. BBF galā koncerts, piedāvājot baleta koncertprogrammu, kurā uzstāsies vadošie solisti no pasaulslaveniem baleta teātriem, kā arī starptautisku baleta konkursu laureāti no Krievijas, Ķīnas, ASV, Vācijas, Francijas, Austrijas , Turcijas. "Galā koncerts saglabās tradīciju, ietverot programmā gan klasiskās baleta skolas, gan modernā baleta novitātes," pauž festivāla direktore.
Kā allaž, arī šoreiz festivāla viesu uzstāšanos būs iespējams vērot ne tikai Rīgā: no 12. līdz 18. martam Džona Noimeijera Vācijas Nacionālais jaunatnes balets "Bundes Jugend Ballett" (Hamburga, Vācija) viesosies Preiļos un Rīgā.
Vācijas nacionālo jaunatnes baletu 2011. gadā nodibināja horeogrāfs Džons Noimeijers (John Neumeier), kurš atrodas pasaulē vadošo baleta horeogrāfu trijniekā. Kompānijā darbojas astoņi profesionāli dejotāji, kuri ir gan dejotāji, gan horeogrāfi. Viņi pārstāv septiņas dažādas nācijas un runā vienā – kustību – valodā, atklājit arvien jaunas dejas formas, tai pat neatsakoties no tradīcijām.
Savukārt no 21. līdz 26. martam (Rīgā, VEF Kultūras pilī – 21. martā; Rēzeknē, Latgales vēstniecībā "Gors" – 24. martā, un Ventspilī, teātra namā "Jūras vārti" 26.martā) viesosies latino stila profesionālā baleta trupa "Ballet Hispanico" (Ņujorka, ASV). Latvijas skatītājiem "Ballet Hispanico" prezentēs trīs iestudējumus: "Linea Recta", "Dnzon" um "Con Brazos Abiertos".
"Ballet Hispanico" dibināts 1970. gadā un pamazām iegūst atzinību pasaules mērogā. Pašreizējais kompānijas direktors kopš 2009. gada ir Eduardo Vilaro, kurš sākotnēji 1985.g adā kompānijā iesaistās kā dejotājs. Eduardo Vilaro savas karjeras laikā dejotāja prasmes ir ieguvis Elvina Eilija (Alvin Alley) kompānijā Ņujorkā, kā arī ir ieguvis maģistra grādu Starpdisciplinārās mākslas jomā Kolumbijas Koledžā Čikāgā. Vallero ir ne tikai horeogrāfs, bet aktīvs dejas politikas un izglītības aktīvists, piedaloties dejas padomēs, kā arī lasa lekcijas studentiem.
Vēl festivāla programmā paredzēta "Vanemuines" teātra baleta trupas bijušā mākslinieciskā vadītāja Ulo Vilimaa izstāde VEF Kultūras pilī (no 14. marta), filmas "Mr. Gaga" par Izraēlas modernās dejas ģēniju Ohadu Naharinu demonstrēšana kinoteātrī "KSuns," Francijas laikmetīgās deju kompānijas "De Facto et Formation" izrāde LKA Teātra mājā "Zirgu pasts" (20. martā) un citas aktivitātes, kā arī muzikāli horeogrāfiskā fantāzija "Ugunī" ar LNO baleta mākslinieku piedalīšanos (pirmizrāde notika 2017. gada maijā).
Plašāka informācija par 23. BBF pieejama festivāla mājaslapā.
Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā, kā arī pasākumu norises vietās.