Interaktīvā klausāmzrāde balstīta tāda paša nosaukuma franču viduslaiku eposā, kurā poētiski aprakstīta karavadoņa Rolanda un viņa karaspēka sagrāve cīņā ar baskiem. Eposs sastāv gandrīz tikai no kaujas ainām, kas bagātas ar asinīm un iekšējiem orgāniem.
"Kvadrifrona" versijā eposa darbība pārcelta uz mūsdienu Latviju – asiņainajā sadursmē iesaistās nevis franču un basku karaspēki, bet gan Latvijas lauku kori, kas cenšas pārspēt viens otru talantā un viltībā, lai nokļūtu Rīgā, Dziesmu svētku noslēguma koncertā. Izrāde – tāpat kā vecfranču eposs – vēsta par negantu cīņu naida izraisītas konkurences vārdā, kuras vēsturiskais pamatojums jau sen zudis pagātnes muklājos.
""Rolanda dziesma" sākotnēji bija iecerēta pavisam citāda. Patiesību sakot, ļoti klasiska - uz skatuves, ar zāles tumsā sēdošiem skatītājiem, ar dzīviem aktieriem viduslaiku kostīmos, ar dekorācijām, prožektoru gaismām, dejām un dziesmām. Taču dzīve ieviesa savas korekcijas," vēsta trupas pārstāvji.
Ķeroties pie darba uzreiz pēc ārkārtējās situācijas sākuma, "Kvadrifrona" aktieri radījuši izrādi, kuru baudot skatītāji kļūs par klausītājiem - šo iestudējumu varēs izdzīvot, klausoties telefonā. Izrāde ilgs aptuveni vienu stundu, tomēr precīzs tās garums būs atkarīgs tikai un vienīgi no katra klausītāja veiktajām izvēlēm.
Mēs neesam aizmirsuši par teātramīļu ieradumiem - mēģināt pagūt izdzert vīna glāzi un apēst kūciņu līdz puksten septiņiem, kad veras noslēpumainais skatuves priekškars, vēsta izrādes veidotāji. Arī "Rolanda dziesmas" telefona numurs darbosies tikai noteiktos laikos un biļetes ar pieejas kodu varēs iegādāties "Kvadrifrona" mājaslapā.
Izrādes tapšanā iesaistījušies "Kvadrifrona" biedri un citi mākslinieki: Reinis Boters, Aigars Grauba, Vilis Lācītis, Ance Kukule, Āris Matesvičs, Klāvs Mellis, Mārcis Nīmants, Paula Pļavniece, Guntars Račs, Olga Rajecka, Daina Samta, Jānis Sniķers, Kārlis Staņa, Ance Strazda, Inese Tone, Kārlis Tone, Anna Ulberte.