Foto: Publicitātes foto

2019. gada pavasarī Liepājas teātris Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas ""Latvijas skolas soma" satura radīšanai" ietvaros radīja mācībizrādi skolēniem un skolotājiem "Kā top izrāde?", kas tika rādīta skolēniem viņu skolās. Pielāgojoties tam, ka pandēmijas dēļ klātienē ar skatītājiem vairs nevarēja tikties, kopš 2021. gada 1. marta izrāde notiek tiešsaistes platformā "Zoom". Šobrīd tā tiešsaistē nospēlēta jau 100 reižu.

Kā vēsta Liepājas teātra literārās daļas vadītāja Zanda Borga, šis formāts šobrīd ļauj izrādei nonākt pie skatītāja jebkurā Latvijas pilsētā, arī ja mācības notiek attālināti. Pēdējo trīs mēnešu laikā izrādi noskatījušies nepilni četri tūkstoši Latvijas skolēni dažādās Latvijas pilsētās, un 13. maijā tiešsaistē izrāde tika nospēlēta jau 100. reizi.

Mācībizrāde ir veidota kā performatīva tiešsaistes lekcija skolēniem, kuras galvenais mērķis un uzdevums ir atraktīvā un saistošā formātā parādīt jauniešiem, ka teātris ir kas vairāk par aktieri, kurš no galvas iemācījies lugas tekstu. Teātris ir vienots organisms, kurā katras profesijas pārstāvis – sākot no skatuves tehniskajiem darbiniekiem, grāmatvežiem, butaforiem, beidzot ar direktoru, ir neatņemama sastāvdaļa, lai teātra brīnums un izrāde varētu tapt un nonākt skatītāju rokās. Aktieru vadībā skolēni tiek iepazīstināti ar skatuves mākslinieku ikdienu un izrādes tapšanas procesiem. Izrādi veidojis aktieris un režisors Leons Leščinskis, sadarbībā ar dramaturģi Rasu Bugavičuti-Pēci un aktieriem Armandu Kaušeli, Pēteri Lapiņu un Karīnu Tatarinovu. Izrāde tiek spēlēta ne tikai latviešu, bet arī krievu valodā, to iespējams noskatīties arī ar surdotulkojumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!