Valmieras teātrī 15. martā pirmizrādi piedzīvos dramaturģes Ances Muižnieces, režisora Jāņa Znotiņa, scenogrāfes Pamelas Butānes kopdarbs iestudējumā jauniešiem "Mēs, roks, sekss un PSRS", kas stāsta par jauniem cilvēkiem, kuri 1985. gadā piedzīvoja leģendāro grupas "Pērkons" koncertu Ogres estrādē un tam sekojošo vilciena izdemolēšanu.

Iestudējuma galvenie varoņi ir trīs draugi – septiņpadsmitgadīgie Andrejs, Vizma un Uģis. Viņi klausās mūziku, cenšas atrast savu vietu dzīvē, risina attiecības viens ar otru, ar savām ģimenēm un komunistisko režīmu. Viņu alkas pēc neatkarības no vecāku un iepriekšējo paaudžu uzskatiem un kontroles sakrīt ar lielajām, kolektīvajām, gaisā jūtamajām alkām pēc pārmaiņām un brīvības. Izrādē skanēs arī "Pērkona" mūzika, katrai dziesmai kļūstot par nozīmīgu daļu no stāsta.

Režisors Jānis Znotiņš stāsta: "Braukājot ar izrādēm pa skolām, apspriežot mūsdienu notikumus, es bieži dzirdēju frāzi, ka tagad jau ir sliktāk kā padomju laikos. Šo izteikumu dzirdēju arī publiskajā vidē, starp politiķiem un tas man likās pilnīgs absurds. Ir jau vairākas paaudzes, kas ir uzaugušas neatkarīgā Latvijā, un viņi īsti neko nezina par padomju laikiem. Apzinoties to, kur mēs dzīvojam un kas ir mūsu kaimiņi, bija pilnīgi skaidrs, ka par to ir jārunā."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!