Konferences laikā diskutēs gan par svētku repertuāru, starpsvētku procesa organizāciju, komunikāciju, biļešu izplatīšanas modeļiem un citiem būtiskiem jautājumiem, kā arī akcentēs Dziesmu un deju svētku kopienas aktīvāku iesaisti starpsvētku organizatoriskajā procesā.
"Katros Dziesmu un deju svētkos izskan atšķirīgi viedokļi par vairākiem svētku veidošanas jautājumiem, sākot ar repertuāru un beidzot ar finansējuma plānošanas prioritātēm," stāsta Signe Pujāte, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore. "Domājot jau par 2023. gada Dziesmu un deju svētkiem, kā arī par tradīcijas saglabāšanu ilgtermiņā, ir nepieciešams, balstoties un izvērtējot 2018. gada Svētku pieredzi, vienoties par dažiem pamatjautājumiem - kāda ir svētku misija, kas ir svētku galvenās mērķgrupas, pēc kādiem principiem jāveido svētku repertuārs, kā arī par laikmeta ieviestajām izmaiņām gan kopienas iekšienē, gan sabiedrības pieprasījumā un mūsu kopīgā spējā to akumulēt kā impulsu pozitīviem jaunievedumiem. Vēlamies izdiskutēt arī aizvadīto Svētku pieredzi un izveidot ceļa karti nākamajiem Svētkiem," konferences uzdevumus definē LNKC direktore Signe Pujāte.
Konferenci atklās uzrunu un ziņojumu daļa, kurā uzstāsies kultūras ministre, Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētāja Dace Melbārde, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore, pētniece Anda Laķe ar priekšlasījumu "Dziesmu un deju svētku mantojuma kopiena: Kādi esam?", LNKC direktore Signe Pujāte un XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča runās par XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku jaunievedumiem, izaicinājumiem un secinājumiem, bet uzrunu daļu noslēgs antropologs Viesturs Celmiņš ar referātu "Kas Dziesmusvētkiem jāmācās no Trampa, Brexit un Facebook skandāla"?
No pulksten 12.30 sāksies paneļdiskusijas. Pirmajā paneļdiskusijā, kuru vadīs žurnāliste Zane Brikmane, tiks runāts par Dziesmu un deju svētku repertuāru, tajā piedalīsies Signe Pujāte, Mārtiņš Klišāns, Jānis Purviņš, Vita Timermane-Moora, Dace Ernšteine, Agnese Treimane, Gints Ceplenieks, Mārīte Puriņa un Selga Apse. Otrajā paneļdiskusijā (no pulksten 15.00), kas veltīta dziesmusvētku kustības ikdienai tradīcijas ilgtspējas kontekstā, piedalīsies Signe Pujāte, Andis Groza, Eiženija Aldermane, Inta Ūbele, Ints Teterovskis, Rūta Muktupāvela, Inguna Grietiņa-Dārziņa un Elīna Ķersele. Šī paneļdiskusija notiks žurnālista Dīva Reiznieka vadībā. Trešā diskusija sāksies pulksten 17.00 – žurnālistes Māras Rozenbergas vadībā diskutēs par taisnīgākā biļešu sadales mehānisma meklējumiem. Paneļdiskusijā piedalīsies Eva Juhņēviča, Jānis Ozols, Antra Purviņa, Iveta Ārgale, Uldis Spuriņš, Kristīne Saulītis.
Konferenci būs iespēja vērot arī "LMT Straume" tiešraidē, kā arī Dziesmusvētku mājaslapā dziesmusvetki.lv un oficiālajā Svētku profilā sociālajā vietnē "Facebook". Konferences paneļdiskusijās tiks iesaistīti gan apmeklētāji klātienē, gan tiešraides vērotāji vientē "Facebook".
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notika Latvijas valsts simtgades zīmē. 65 Svētku pasākumos piedalījās vairāk kā 40 000 dalībnieku nu 21 pasaules valsts. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizēja Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde.