Foto: Publicitātes foto
Esplanādē no 3. līdz 9. jūlijam būs aplūkojama Vispārējo Latviešu Dziesmu un deju svētku (turpmāk - Svētki) virsdiriģentu un virsvadītāju portretu izstāde.

Izstādi veidos vairāk nekā 70 virsdiriģentu, virsvadītāju un goda vadītāju portreti, kas cauri gadiem godinājuši Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma nozīmi un vērtības. Izstādē būs iespējams iepazīties ar šīm izcilajām personībām, ne tikai foto veidā, bet to papildinās arī katras personības neliels apraksts, iezīmējot viņu sniegto artavu svētku tapšanā. Izstādi papildinās arī iespaidīga, stilizēta 3D tautastērpa svārku instalācija, kas vēl vairāk izceļ latviešu kultūrvēsturisko krāšņumu, kas tā vien aicinās ikvienu izstādes apmeklētāju iemūžināt savas emocijas Svētku nedēļā.

Iespaidīgā svārku instalācija apvieno četru kultūrvēsturisko novadu tautas tērpus. Lai maksimāli saglabātu katra novada tautas tērpu unikalitāti, katra novada svārkiem veikta 3D skenēšana, ar tās palīdzību iespējami tuvu varam saglabāt unikālos tautas tērpa rakstus un toņus, kas pēcāk tiek drukāti uz tekstila.

Pēc Svētku nedēļa līdz pat vasaras beigām tiem interesentiem, kas izstādi nebūs paguvuši aplūkot Esplanādes parkā, būs iespēja apskatīt virsdiriģentu un virsvadītāju portretus izstādes rīkotāja tirdzniecības centra "Spice" Promenādē. Gan izstāde, gan tajā izvietotie portreti ir tirdzniecības centra "Spice" dāvinājums Latvijas Nacionālajam Kultūras centram (LNKC), un, pēc izstādīšanas plašākai publikai, tie pāries LNKC īpašumā.

"Personības veido notikumus, aizrauj mūs, sniedz mums savu azartu, idejas un spēku, virza mūs uz priekšu. Dziesmusvētku vēsturē sastopamas daudzas mūsu kultūras un sabiedriskajai dzīvei nozīmīgas personības, kas veidojušas tradīciju. Dziesmu un deju svētku koncertos dalībnieki un skatītāji ne vienmēr redz virsvadītājus un virsdiriģentus tuvplānā, un šī būs lieliska iespēja iepazīties ar tradīcijas veidotājiem," priecājas Daina Markova, XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku izpilddirektore.

Jau tradicionāli katros Vispārējos Dziesmu un Deju svētkos tiek veidots lielais Vispārēju Dziesmu un Deju svētku katalogs, kurā katrs Svētku dalībnieks var atrast arī savu vārdu un ne tikai – tajā būs apskatāmi arī izstādē izvietotie portreti un katras personības apraksts. Savukārt Goda virsdiriģentu, virsvadītāju un virsdiriģentu intervijas pieejamas Dziesmu un deju svētku oficiālajā "Youtube" kanālā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!