Konfliktā starp Krievijas kino diviem visietekmīgākajiem vīriem savstarpēji apvainojumi īpaši aktīvi tiek likti lietā tagad, kad tuvāko dienu laikā Krievijas prezidents Vladimirs Putins gatavojas parakstīt rīkojumu, kas atceltu līdz šim spēkā esošo aizliegumu privatizēt valsts kinostudijas.
Iespējamo pārmaiņu rezultāts būs radikāla Krievijas kinoindustrijas reorganizācija un cīņas epicentrā ir "Mosfilm".
Kopš "Mosfilm" dibināšanas 1924. gadā tai bija visnozīmīgākā loma Krievijas kino attīstībā XX gadsimtā. Šeit Sergejs Eizenšteins filmēja "Ivan Groznij" un daudzas no savām filmām "Mosfilm" radīja Andrejs Tarkovskis.
Uzņēmums deviņdesmito gadu juku laikā izdzīvoja spiedīgajos finansu apstākļos, samazinot ražojamo filmu skaitu un iznomājot studijas rietumu kompānijām. "Mosfilm" pieder daudzi nekustamie īpašumi Maskavas prestižākajās vietās.
Kinostudijas personāls jau bija pārliecināts, ka smagākie gadi ir aiz muguras, kad sekoja jauns pavērsiens attiecībās ar Kultūras ministriju. "Mosfilm" ģenerāldirektors Karens Šahnazarovs uzskata, ka Krievijas kino ir vajadzīga aizsardzība no spiediena pelnīt naudu. Privatizācijas rezultātā studijas jaunie īpašnieki būs spiesti gūt peļņu, kā rezultātā uz vērtīgās zemes drīz studiju vietā parādītos kazino, viesnīcas un veikali, pieļauj Šahnazarovs.
Krievijas kultūras ministrs Mihails Švidkojs noraida šāda scenārija īstenošanās iespēju, norādot, ka nav paredzēta pilnīga studijas privatizācija. Švidkojs savukārt vainoja Šahnazarovu zemes iznomāšanā mēbeļu ražotājiem, auto remontētājiem un plastmasas pudeļu fabrikas būvei.
Tomēr no pudeļu fabrikas nav ne vēsts un lielākajā daļa no 13 studijām notiek reklāmas, videoklipu un televīzijas seriālu filmēšana. Naudu "Mosfilm" gūst arī no 1500 filmu raidīšanas tiesību pārdošanas televīzijām.
Studija sniedz pakalpojumus arī ārzemju klientiem. Kostīmu daļa nodrošināja simtiem sešdesmito gadu padomju stila apģērba gabalu Harisona Forda zemūdenes katastrofu filmas uzņemšanai Maskavā.
Lielformāta filmu ražošana gan "Mosfilm" ir sarukusi. Pagājušajā gadā studijā tika radītas trīs filmas, bet 1999. gadā nevienu no deviņām "Mosfilm" jaunajām filmām neiegādājās neviens Maskavas kinoteātris.