Režisors Kairišs: latviešu tauta pati atkārto notikumus, kad tā kļuva par staļinisma upuri
Foto: LETA

Šī gada sākumā režisors Viesturs Kairišs uzsāka darbu pie žurnālistes, rakstnieces, kultūrvēsturnieces un juristes Melānijas Vanagas (1905-1997) autobiogrāfijas "Veļupes krastā: 1941-1957" ekranizācijas. Tas būs stāsts par grāmatas autores izsūtījumu uz Sibīriju 1941.gadā. "Melānijas hronika" – ar šādu nosaukumu filma tiek prezentēta medijos, un tieši "Melānijas hronikai" šogad valsts atvēlēja vislielāko finansējumu kino – 200 000 latu.

Par to, ka šādam darbam Latvijas kino vēsturē sen jau bija laiks, neviens nešaubās, taču darbu pie tā ir uzņēmies nevis Jānis Streičs vai Varis Brasla, bet jaunās paaudzes režisors Viesturs Kairišs.

Vaicāts, kāpēc šāda filma nav tapusi agrāk, režisors atbild, ka, iespējams, tā ir pārāk sāpīga tēma latviešu tautai un bija jāpaiet 20 atjaunotās neatkarības gadiem, lai kāds pieķertos tās ekranizācijai. "Sāku meklēt lielus sižetus savām filmām, jo konstatēju, ka mūsdienu dzīves mazās drāmas nav īsti man tuva tēma. Uzdūros vēstures tematikai un lielā aizgrābtībā aptvēru, ka te slēpjas īstas antīkās traģēdijas," intervijā "Latvijas Avīzei" stāsta Kairišs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!