Par labāko šī gada filmu atzīta Vesa Andersona režisētā "Viesnīca "Diženā Budapešta"" (The Grand Budapest Hotel), savukārt par sliktāko - Frenka Korači "Kopā pret pašu gribu" (Blended).
Šoreiz portāls "Delfi" piedāvā ieskatu "Times" vislabāk novērtējās filmās.
10. Birdman
Filma ir par katram latvietim (un ne tikai latvietim) sirdij tuvu tēmu - to, ka visa mūsu dzīve ir viens liels teātris, bet teātris ir pavisam cita dzīve… un nedaudz arī par supervaroņiem, jo cits kino mūsdienās vairs netiek apmeklēts. Patiesie supervaroņi šajā filmā ir aktieri, - Maikls Kītons, Edvards Nortons, Emma Stouna un Zaks Galiafinakiss. Režisors: Alehandro Gonzaless Inarritu.
9. Wild Tales
8. Citizenfour
Dokumentālā filma par žurnālistu, kurš dodas vizītē uz Hongkongu, lai aizvadītu pirmo, bet ne pēdējo tikšanos ar Edvardu Snoudenu - bijušo ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes un Nacionālās drošības aģentūras darbinieku, kurš 2013. gadā medijiem nopludināja slepenu informāciju par ASV izlūkdienestu izmantotajām datu iegūšanas programmām. Režisore - Laura Poitrasa.
7. Nightcrawler
"Nakts reportieris" ir asinis stindzinoša krimināla rakstura drāma, kuras darbība risinās mūsdienu Losandželosas naksnīgajās ielās. Lū Blūms ir jauns, motivēts vīrietis, kurš, izmisīgi meklējot darbu, uzduras Losandželosas pagrīdes kriminālžurnālistikai un visām ar to saistītajām rūpēm, problēmām un azartam.
Režisors - Dens Gilrojs. Galveno lomu spēlē ASV Kinoakadēmijas balvas nominants Džeiks Džillenhols, līdzās viņam filmā spēlē Renē Ruso un Bils Pakstons.
6. Jodorowsky’s Dune
Dokumentāls stāsts par izcilo čīliešu kulta filmu režisoru, rakstnieku Alehandro Hodorovski un viņa ambiciozo un grandiozo plānu ekranizēt Frenka Herberta zinātniskās fantastikas stāstu, kurš būtu tik iespaidīgs, ka radītu līdzīgu efektu, kā LSD lietošana. Galvenajā lomā pats Alehandro Hodorovskis.
5. Goodbye to Language
Dzīvā klasiķa, Francijas "Jaunā viļņa" pamatlicēja Žana Lika Godāra filma, kuru varējām redzēt šīgada festivālā "Baltijas pērle", ir sirdīgs un zobgalīgs avangards, ko caurstrāvo atjautīga prāta spēle - manierīga, eklektiska un filozofiski poētiska. Lomās: Eloīza Godē, Kamels Abdeli, Rišārs Ševeljē, Zoja Bruno, Kristians Gregorijs, Džesika Eriksone.
4. Lucy
Seksapīlā blondīne Lūsija (Skārleta Johansone) kļūst par bīstamāko un nāvējošāko sievieti uz pasaules, apveltītu ar nepārspējamu intelektu un pārcilvēciskām fiziskām spējām. No potenciāla upura, viņa ir pārvērtusies par mednieci un dodas pa pēdām tiem, kuri viņu gribēja nogalināt. Filmas režisors - Liks Besons.
3. The LEGO Movie
"LEGO filma" ir pirmā pilnmetrāžas lego figūriņu animācijas filma, ko radījuši filmas "Mākoņains, gaidāms kotlešu lietus" veidotāji. Tā radīta 3D datoranimācijas tehnikā, taču autori centušies tai piešķirt klasiskās multiplikācijas vizuālo izskatu. Arī visa lego pasaule filmā „būvēta" no klasiskajiem lego klucīšiem, pat liesmu mēles, kas izšaujas no varoņu lidaparātiem, ir tās pašas plakanās caurspīdīga plastikāta detaļas, kādas pazīstamas ikvienam, kurš aizrāvies ar lego konstruktoriem. Jaukās lego figūriņas runā tādu aktieru balsīs kā Kriss Prats, Elizabete Benksa, Vils Farels, Laiems Nīsons, Morgans Frīmens, Vils Ārnets un Čenings Tatums.
2. Boyhood
Režisora Ričarda Linkleitera "Puikas gadi" ir unikāls projekts – filma ar vieniem un tiem pašiem aktieriem tika veidota 12 gadus. Filmas sākumā tās galvenais varonis Meisons ir 6 gadus vecs, un filma seko līdzi tam, kas notiek viņa puikas gados - pārcelšanās uz jaunu skolu, pirmā iemīlēšanās, pirmā vilšanās. Režisors Ričards Linkleiters veidojis filmas "Before Sunrise", "Before Sunset", "Before Midnight".
1. The Grand Budapest Hotel
Filma "Viesnīca "Diženā Budapešta"" stāsta par Eiropā slavenās viesnīcas leģendārā viesmīļa Gustava H un portjē Zero Mustafa piedzīvojumiem. Viesnīcas darbinieki kļūst par lieciniekiem nenovērtējamas renesanses gleznas zādzībai, kādas bagātas ģimenes cīņai par milzīgu mantojumu un dramatiskām izmaiņām, kuras notiek Eiropā periodā starp diviem pasaules kariem. Filmas režisors ir ekcentriskais Vess Andersons, arī aktieru sastāvs ir spožs - Reifs Fainss, Edvards Nortons, Tilda Svintone, Adriens Brodijs, Ovens Vilsons, Vilems Defo un citi.