Baltijas jūras dokumentālo filmu forumā piedalīsies 25 projekti no 13 valstīm
Foto: stock.xchng
Ir noslēgusies projektu izvērtēšana dalībai šī gada Baltijas jūras dokumentālo filmu forumā (Baltic Sea Forum for Documentaries), un septembrī Rīgā notiks starptautisks dokumentālo filmu projektu tirgus, kurā piedalīsies 25 projekti no 13 valstīm, informēja foruma pārstāve Zanda Dūdiņa.

Filmu projektu tirgus Rīgā norisināsies no 2. septembra līdz 6. septembrim, un tajā piedalīsies 25 projekti no Beļģijas, Francijas, Gruzijas, Krievijas, Lielbritānijas, Polijas, Somijas, Vācijas, Zviedrijas un visām trim Baltijas valstīm.

Nacionālā kino centra organizētais pasākums dokumentālo filmu veidotājiem un skatītājiem šogad notiks jau 19. reizi. Profesionāļiem dalība tirgū paver iespēju ar saviem projektiem iepazīstināt potenciālos sadarbības partnerus - TV pārstāvjus un filmu izplatītājus -, piesaistot filmu realizēšanai nepieciešamo līdzfinansējumu un nodrošinot iespēju uzrunāt starptautisku skatītāju auditoriju.

Pircēju uzmanībai 5. un 6.septembrī tiks piedāvāti gan tematiski daudzveidīgi, gan dažādu audiovizuālo kultūru reprezentējoši darbi. Politiski un sociāli aktuālai tematikai veltīti projekti par Krievijas vajāto Ukrainas kinorežisoru Oļegu Seņcovu, par Austrumeiropas valstu prostitūtu atgriešanos mājās, par notikumiem Austrumukrainā. Sabiedrības šķērsgriezumu piedāvā topošās filmas par Gruzijas bērnu kultūras centru, par valsts propagandas interpretāciju inteliģentā krievu ģimenē, par cienījama vecuma kara veterāna centieniem sadzīvot ar mazdēla nodarbošanos - striptīzu. Jau neiztrūkstoši forumā piedalīsies arī mākslai un mūzikai veltīti projekti - izcilu personību portreti, fascinējoši stāsti par Šostakoviča simfonijas atskaņošanu Ļeņingradas blokādes laikā, mākslas darbu glābšanu Otrā pasaules kara izskaņā un citi.

Latviju projektu tirgū pārstāvēs Vides filmu studijas projekts par Rietumu kultūras izpausmēm Ziemeļkorejā (režisors Uģis Olte), studijas "Ego Media" projekts par kara noziegumu vietu ilglaicīgo ietekmi (režisors Dāvis Sīmanis), Knuta Skujenieka portrets studijas "Pomegrande" skatījumā (režisors Ivars Tontegode), studijas "Vivat!" projekts par mākslas darbu glābšanu Otrā pasaules kara izskaņā (režisore Kristīne Želve) un Aukstā kara dubultaģenta meitas stāsts igauņu dokumentālista Jāka Kilmi režijā (studija "Mistrus Media").

Patlaban savu dalību forumā jau apstiprinājuši filmu izplatītāji "Autlook Filmsales" (Austrija), "First Hand Films" (Šveice), Taskovski Films (Lielbritānija), starptautiskās televīzijas kompānijas pārstāvēs ARD/MDR (Vācija), ARTE G.E.I.E (Francija), ETV (Igaunija), HRT (Horvātija), LTV (Latvija), YLE (Somija).

Lai dalību projektu tirgū padarītu efektīvāku, no 2. septembra līdz 4. septembrim forumā tiks realizēta apmācību programma, kuras laikā projektu pārstāvji analizēs savas ieceres un uzlabos projektu prezentēšanas iemaņas starptautiskas pasniedzēju komandas vadībā. Pasniedzēju darbu koordinēs Mikaels Opstrups no Dānijas.

Ikviens interesents varēs apmeklēt semināru par multimediju produktu veidošanu un izplatīšanu, kas 4. septembrī notiks kinoteātrī "K-Suns". Turpat dokumentālā kino mīļotājiem visu foruma norises laiku, no 2. līdz 6. septembrim, būs iespējams noskatīties aktuālu un mākslinieciski kvalitatīvu dokumentālo filmu programmu. Foruma veidotāji filmas piedāvās arī skatītājiem reģionos.

Detalizēta informācija par filmu programmu un publiski pieejamiem semināriem sekos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!