Kinodarbs pirmizrādi piedzīvoja šā gada Sandensas festivalā, kas ir ietekmīgākais un plašākais neatkarīgā kino festivāls filmu industrijā. Filma tapusi ar kompanijas "NetScout" atbalstu. Tajā piedalījušies Bobs Kāns (Bob Kahn), Ilons Masks (Elon Musk), Sebastians Trans (Sebastian Thrun) un citi tehnoloģiju pasaules līderi, kas stāvējuši pie interneta šūpuļa.
Filmā pazīstamais vācu režisors pēta interneta attīstību un šā brīža pasaules atkarību no tā. „Internets ir viena no lielākajām revolūcijām, ko cilvēce ir piedzīvojusi,” paudis Hercogs.
"Kas iespaidīgs ir 100 000 tvītu, 100 000 stulbību, kas katra ietilpināta 140 zīmēs?" jautāts par "Twitter" un citu sociālo tīklu nozīmi sabiedrībā, ar pretjautājumu atbildēja Hercogs.
"Kas tur tik fenomenāls? Es nekad neesmu redzējis nevienu tvītu, kas man šķistu kaut mazākajā mērā interesants," skaidroja režisors. Viņš cer, ka viņa jaunākajā dokumentālā kino darbā, kas stāsta par interneta veidošanos un tā ietekmi, liks cilvēkiem pārdomāt savu atkarību no interneta un "pievērst uzmanību notiekošajam".
Hercogs stāstīja, ka viņā pieauga nepatika pret sociālajiem medijiem un visa veida jaunajām tehnoloģijām, līdz kādā brīdī viņš gadu nebija ieslēdzis savu mobilo telefonu.
"Kas mani baida visvairāk? Stulbums," teica režisors, norādot, ka viņam pietiek paskatīties komentārus internetā, lai redzētu "šo masīvo, neslēpto stulbuma uzbrukumu".
Režisors, gadiem ejot, mēģinājis saglabāt savu dzīvi privātu, neejot uz dažādiem kino industrijas pasākumiem.
"Mani sociālie tīkli ir mans virtuves galds. Mēs ar sievu gatavojam ēdienu un uzaicinām ciemos lielākais četrus viesus, jo pie galda nevar sasēsties vairāk nekā seši cilvēki," stāstīja Hercogs.