Foto: Publicitātes foto
Piektdien, 3. augustā, pulksten 16.00 festivāla "Via Baltica" ieskaņā Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē ar režisores Dzintras Gekas dokumentālās filmas "Sibīrijas bērni" seansu tiks atklāta tāda paša nosaukuma ceļojošā izstāde, kas Liepājā būs skatāma līdz pat 8. septembrim, portālu "Delfi" informē festivāla "Via Baltica" rīkotāji.

Festivāls "Via Baltica" piesaistīts vēsturiskajiem 1989. gada 23. augusta notikumiem, kad Latvija, Igaunija un Lietuva vienojās Baltijas ceļā – 600 kilometru garā dzīvajā ķēdē, apliecinot visu trīs valstu vienotību centienos pēc brīvības. Šogad festivālā Baltijas valstu neatkarības tēma skatīta daudz plašāk – gan par dzīvi nebrīvē valstī, kurā valdīja vēsturē viens no baisākajiem totalitārajiem režīmiem, gan par izcilām personībām, kuras nesalauztas dzīvojušas šajā sistēmā, gan atgādinot, ka šobrīd dzīvojam neatkarīgā valstī, kas ļauj ikvienam māksliniekam brīvi izteikties ar savu radošo darbu.

1941. gada traģisko notikumu rezultātā cieta 15 425 Latvijas iedzīvotāji (latvieši, ebreji, krievi, poļi), tajā skaitā 3 751 bērns vecumā līdz 16 gadiem. Izsūtīšanas laikā vīriešus atšķīra no ģimenēm un aizdzina uz Gulaga nometnēm, kur daudziem tika piespriests augstākais soda mērs, bet pārējie gāja bojā no bada un slimībām ieslodzījumu nometnēs. No 1941. gada 14. jūnijā aizvestajiem bērniem liela daļa aizgāja bojā. Krasnojarskas, Tomskas, Jeņisejskas un citos apgabalos palikušie bērni šobrīd ir sirmgalvji un invalīdi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!