Režisors Vitālijs Manskis ir starptautiski atzīts dokumentālo filmu veidotājs, kura profesionālā pieredze ļāvusi piekļūt Krievijas Federācijas administrācijai neticami tuvu, lai pēcāk veidotu atmaskojošas dokumentālās filmas, kas satricinājušas visu pasauli.
Manskis kopš 1989. gada uzņēmis vairāk nekā 30 filmu, kas izrādītas vairāk nekā 400 kino festivālos visā pasaulē. LMT Viedtelevīzijā iespējams noskatīties viņa pēdējos, būtisku ievērību guvušos darbus – "Putina liecinieki" un "Gorbačovs. Paradīze". Pēdējos gadus slavenais režisors dzīvo Rīgā, un turpina uzņemt filmas, kas bieži vien parāda pagātnes notikumus iepriekš nepieredzēti patiesā gaismā, raksta LMT Viedtelevīzijas pārstāvji.
Dokumentālajā filmā "Putina liecinieki" (2018) atainotie notikumi sākas 1999. gada 31. decembrī, kad Krievija tika iepazīstināta ar tās jauno prezidentu. Filmas pamatā ir Mansku ģimenes privātā arhīva video un Vitālija Manska filmu darba materiāli, kas līdz šim nav nonākuši līdz ekrānam. Tie ir unikāli dokumentāli kadri par patiesajiem cēloņiem un sekām operācijai "Pēctecis", kuras rezultātā Krievija ieguva prezidentu, kas joprojām vada valsti. Filmas varoņi ir Mihails Gorbačovs, Boriss Jeļcins, Vladimirs Putins un Krievijas tauta, kas, kā parasti, ir kluss liecinieks savam liktenim. Filma "Putina liecinieki" ieguvusi "Lielā Kristapa" balvu kā labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, kā arī apbalvota kā labākā dokumentālā filma Karlovi Varu starptautiskajā kinofestivālā, Kemdenas starptautiskajā filmu festivālā un Stokholmas filmu festivālā.
"Gorbačovs. Paradīze" (2020) ir dokumentāla filma par izmaiņām, kuras, viena vīra izraisītas, atbalsojās visā pasaulē. Filmā atspoguļota tā cilvēka dzīve, kurš 20. gadsimtā izmainīja pasauli. Īso brīdi, kad Gorbačovs bija pie varas, iezīmēja viņa impērijas sabrukums. Viņš bija Atklātības (Glasnost) un Pārbūves (Perestroika) arhitekts. Šīs jaunās politikas sniedza Padomju Savienības pilsoņiem iespēju kļūt brīviem valstī, ko Ronalds Reigans sauca par "ļaunuma impēriju". Viņš nojauca Berlīnes mūri. Tomēr tai pat laikā viņa valdības laikā notika avārija Černobiļas atomstacijā, un šis notikums tika noklusēts. Pilsoņi, kas pieprasīja Baltijas valstu neatkarību, gāja bojā. Kareivji, vicinot lāpstas, brutāli apspieda protestētājus Tbilisi. Padomju tanki brauca virsū mierīgajiem demonstrantiem Baku un nogalināja viņus. Padomju impērija sabruka viņa vadībā, un viņa paša cilvēki viņu nosoda. Nesot pagātnes nastu, šis vientuļais vecais vīrs dzīvo sava mūža pēdējās dienas tukšā namā kādā priekšpilsētā netālu no Maskavas.
Filma "Gorbačovs. Paradīze" atzīta par Amsterdamas starptautiskā dokumentālo filmu festivāla uzvarētāju, un ir nominēta vēl piecām nozīmīgām balvām, tostarp "Lielajam Kristapam", kura apbalvošanas ceremonija notiks 2022. gada februārī.