Kā vēsta "Mana brīvība" veidotāji, filmas scenārijs ir balstīts vēsturiskos notikumos, kas vēsta par pagājušā gadsimta 80. gadu beigām Latvijā, kad gaisā jaušamas pārmaiņu vēsmas. Galvenās varones prototips ir viena no Atmodas laika spožākajām zvaigznēm - žurnāliste un politiķe Ita Kozakeviča, filmā Alīcija.
Brīvdomīgā, sabiedriski aktīvā un harizmātiskā poļu izcelsmes trīsdesmitgadniece Alīcija tikko laimīgi apprecējusies ar Ilgvaru, divdesmit gadus vecāku, konservatīvu matemātikas profesoru. Ignorējot vīra bažas, Alīcija, tuvu draugu un līdzgaitnieku mudināta, aktīvi iesaistās Tautas frontes darbībā un kandidē uz Augstākās Padomes deputāta amatu. Taču sasniegumi nes līdzi arī sarežģījumus - Alīcija saņem anonīmu vēstuli un nonāk skarbas izvēles priekšā.
Režisore Ilze Kunga-Melgaile atklāj, ka viņas sapnis par pirmo lielo spēlfilmu sākās septiņus pirms septiņiem gadiem: "Kā režisore, protams, domāju, ka man jāvirzās uz lielo pirmo filmu. Domāju, ka filmai ir jābūt kaut kam, kas mums kā valstij, sabiedrībai nestu labumu, liktu pārdomāt un apzināties. Itas stāstā ir ietverts viss- gan valstisks, gan dziļi personisks vēstījums. Domājot par viņu, es jautāju sev, vai es tā varētu, vai man pietiktu drosmes skaļi paust savu varas ešeloniem nepopulāru viedokli. Iet pret represīvu režīmu. Un tā patiesuma un taisnības izjūta, ka var dzīvot citādāk! Nevis pielāgoties un izdzīvot, bet cīnīties par to, lai būtu citādāk. Lai mēs dzīvotu labāk. Es kā režisore vēlos kalpot sabiedrībai, vēlos, lai Latvija nebeidzas."
Filmas producente Aija Bērziņa stāsta par savu satikšanos ar režisori: "Mana pirmā sadarbība ar Ilzi Kungu-Melgaili notika pie viņas īsfilmas "Gaismas zīmes" tapšanas. Jau tad viņu kā režisori interesēja tieši spēcīgas personības liktenis, cilvēka izvēle un dzīves piepildījums kaut kādu lielāku notikumu kontekstā. Taču interesantākais šajā stāstā ir nevis tā laika dokumentēšana un vēsturisko notikumu atstāstīšana, bet tieši šī pretrunīgā personība - Ita Kozakeviča – sieviete, kas pati sevi primāri uzskatīja par polieti, taču dedzīgi aizstāvēja latviešu kā pamatnācijas pastāvēšanas tiesības. Šis ir stāsts par sievietes likteni un izvēlēm, kas viņai jāizdara starp politiskajiem ideāliem un ģimeni, starp pienākumiem un mīlestību, starp piedošanu un savu iekšējo pārliecību."
Filmas galvenajās lomas atveidotāja ir Ērika Eglija-Grāvele, kura filmā attēlo Alīciju , lietuviešu aktieris Darius Meškauskas (Ilgvars), kā arī Gints Grāvelis (Normunds). Citās lomās: Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Dita), Andris Morkāns (Smilkstiņš), Egons Dombrovskis (Kurts), Sandra Kļaviņa (Astrīda), Velta Žīgure (Lidija) un Timurs Ibraimovs (Jureks).
Filmu veido studija "Tasse Film" ar producenti Aiju Bērziņu priekšgalā, kopproducenti ir Lietuvas kolēģi "M-Films" (producente Marija Razgute). Filmas operators- Maksims Efross (Maxim Efros), mākslinieks- Jurģis Krāsons, kostīmu māksliniece- Līga Krāsone, grima māksliniece- Ilze Trumpe, skaņu režisors- Julius Grigelionis, montāžas režisore- Silvija Vilkaite. Filmu kinoteātros izplata "Baltic Content Media".
Ilze Kunga-Melgaile ir vairāku īsmetrāžas filmu autore – "Priežu bērni", "Randevu", "Gaismas zīmes". Režisores rokrakstu raksturo arī dokumentālās filmas: "Brāļi Varslavāni"," Mūzika, mans Credo", "Latvijas volejbola leģendas" un "Kinorežisors Aloizs Brenčs".