​Kāda ir darba jēga? Organizāciju psiholoģe Katrīna Ošleja par filmu 'Pēc darba'
Foto: Publicitātes foto
No 5. līdz 10. septembrim Rīgā, kinoteātrī "K.Suns", kā arī vairākos seansos Cēsīs, Talsos, Rēzeknē, Limbažos un tiešsaistē portālā www.filmas.lv tiks izrādīta 27. Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma starptautiskā filmu programma. Tajā iekļauta dokumentālā kino meistara Ērika Gandīni (Itālija, Zviedrija) jaunākā filma "Pēc darba" (After Work, 2023). Iepazīstot varoņus un viņu stāstus četros kontinentos, filmas veidotāji meklē atbildes uz eksistenciāliem jautājumiem - ko darbs nozīmē mūsdienās, kāda varētu izskatīties nākotne un kas ar mums notiks, ja nestrādāsim? Vai mēs to maz spējam? Par filmu pēc noskatīšanās raksta organizāciju psiholoģe Katrīna Ošleja.

Mūsu kultūrā darbs lielā mērā definē cilvēka identitāti un to, cik veiksmīgs viņš ir. Kad satieku paziņas, kurus neesmu redzējusi ilgus gadus, vai iepazīstos ar jauniem, viena no pirmajām lietām, ko uzreiz viens par otru noskaidrojam, – ko dari darbā, ar ko nodarbojies? Man reizēm tas atgādina tādu kā suņu saostīšanos, kurā notiek otra identitātes noskaidrošana. Tieši vaicāt „Kas tu esi? Kas ir tavas vērtības? Cik vērtīgs tu vari būt man?" laikam nebūtu pieklājīgi un atbildēt arī būtu grūti.

Jautājums „Ar ko tu nodarbojies?" ļauj noskaidrot visu šo informāciju netiešā un sociāli pieņemamā veidā. Tieši par to ir šī filma. Kā mēs sevi definējam caur darbu, ko mums nozīmē darbs, kāda ir tā funkcija, vai mēs spētu dzīvot bez darba, kā dažādās kultūrās tiek interpretēta darba esamība vai neesamība, kas mūs sagaida nākotnē, kad darbs transformēsies tehnoloģiju attīstības dēļ?

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!