Neticamu formu futūristiska ēka Abu dabi, kurā mājos Gugenheima muzejs, restaurēta baroka pils Prāgā slavenā čehu mākslinieka Alfonsa Muhas mantojumam, Deivida Bovija centrs "V&A" muzeja filiālē Londonā un pirmais laikmetīgās mākslas muzejs Kazahstānā, kura galvenā kuratore būs latviete. Šie ir tikai daži no muzejiem, kas durvis vērs šogad, gaidot un pārsteidzot apmeklētājus. Piedāvājam izlasi ar 10 aizraujošiem muzejiem visā pasaulē, kuru plānots atvērt 2025. gadā.
"Studio Musum Harlem" ir institūcija ar vairāk nekā 50 gadu senu vēsturi. Tas dibināts 1968. gadā un reprezentē tumšādainos māksliniekus, gan afroamerikāņus, gan no Āfrikas valstīm nākušos, gan arī afrikāņu diasporas pārstāvjus visā pasaulē. Tā darbība ietver gan izstāžu veidošanu, gan rezidenču un izglītības programmas, gan krājuma kolekcijas veidošanu. 2020. gadā muzeja ēka Ņujorkas 125. ielā 144 tika nojaukta, lai tās vietā uzsāktu būvēt jaunu prominentā arhitekta Deivida Adžeja projektētu ēku.
Adžeja vārds Latvijā ir pazīstams, jo viņa projekts uzvarēja Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja ēkas projektu konkursā. Tiesa, pēc tam, kad 2023. gadā publiski izskanēja ar Adžeja vārdu saistīts seksuālās uzmākšanās skandāls, "Studio Musem" no viņa norobežojās un pārtrauca sadarbību. Neskatoties uz sarežģījumiem ēka tika pabeigta un plānots, ka plašākai publikai tā tiks atklāta 2025. gada rudenī. Muzejs simboliski tiks atklāts ar afroamerikāņu mākslinieka Toma Lloida ( Tom Lloyd, 1929-1996) retrospektīvu. Tieši ar viņa izstādi 1968. gadā muzejs uzsāka savu darbību.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv